Hip-hop tapınağına hoş geldiniz

Spotify, RapCaviar'ın yıldızlarını gerçek boyutlu heykellere dönüştürüyor.

11.12.2017 - 13:23 | Sencer Uçar

Hip-hop tapınağına hoş geldiniz

70’li yılların sonunda birileri çıkıp hip-hop’ın günün birinde bu denli etkili olacağını öne sürseydi, herhalde bu fikre katılanların sayısı bir elin parmaklarını geçmezdi. Fakat farklı dönemlerinde geçirdiği dönüşümlerin ardından hip-hop’ın günümüz müzik endüstrisinin en etkili janrı olduğunu söylemek çok da yanlış olmaz. Emeği geçenleri burada sıralamak güç. Biz en iyisi içimizden Spike Lee usulü bir saygı duruşu merasimi yapalım ve esas konumuza geri dönelim.

Hip-hop’ın bu denli etkili olduğu günümüzde Spotify, RapCaviar playlist’i ile hip-hop’ın nabzını tutuyor. Tuma Basa tarafından yaratılan ve düzenlenen bu playlist’te popüler hip-hop şarkılarının yanı sıra yeni keşifler de yer alıyor. Hal böyle olunca, RapCaviar da yeni yıldızların geniş kitlelerle tanışmasında önemli bir rol oynuyor.

Hip-hop ile ilişkilerini daha da sıkılaştırma niyetindeki Spotify, hip-hop yıldızlarına duyduğu saygıyı ölümsüzleştirme yolunda sanatsal bir adım daha atıyor ve onları gerçek boyutlu heykellere dönüştürerek onurlandırıyor.

Neoset Designs’ın robot kolları ve SpecialGuest ortaklığı ile hayata geçirilen “RapCaviar Pantheon”, adından da anlaşılabileceği üzere bir hip-hop tapınağı girişimi. Robotlar tarafından yapılan ve Brooklyn Müzesi’nde sergilenen heykeller şu an için Metro Boomin, SZA ve 21 Savage ile sınırlı. Önümüzdeki dönemde bu heykellere yeni sanatçıların eklenmeye devam edileceğini de belirtelim.

Günümüz sanatçılarının Antik Roma tanrıları gibi karşılandığı proje için hazırlanan reklam filminde ise heykellerin öyküsünü Pharrell Williams’ın sesinden dinliyoruz.

Kaynak: Creativity Online

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.