Her kesimin “primetime” ı farklı

ABD'de yapılan bir araştırma, 18 - 34 yaş arası erkeklerin ağırlıklı olarak 22:00 ila 01:00 arasında TV izlediğini gösteriyor.

06.05.2004 - 00:00 | MediaCat

ABD’de yapılan bir araştırma, 18 – 34 yaş arası erkeklerin ağırlıklı olarak 22:00 ila 01:00 arasında TV izlediğini gösteriyor.

Televizyon izleme alışkanlıklarını saptamak amacıyla Cabletelevision Advertising Bureau tarafından yaptırılan araştırma, izleyicilerin yüzde ellisinin belirli bir programı izleme niyeti olmaksızın televizyonu açtıkları, kablolu yayınlardaki reklamların daha etkili olduğu gibi sonuçlar çıkarmış ortaya.

Araştırmanın en dikkat çekici bulgularından biri de, “primetime” olarak tek bir zaman diliminin kabul edilmesinin doğru olmayacağı, farklı demografik grupların farklı “primetime”ları olduğu yolunda. Örneğin 18 – 34 yaş arası erkekler için “primetime”ın 22:00 ila 01:00 arası olarak kabul edilebileceği belirtiliyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.