Hem langırt masası hem pizza kutusu

Pizza Hut futbol tutkunlarının hayatını renklendirme niyetinde.

07.10.2020 - 14:42 | Sencer Uçar

Hem langırt hem pizza kutusu

Avrupa’da futbol liglerinin başlamasıyla birlikte Pizza Hut, Avrupa futbolunu yakından takip eden Asyalıların heyecanına langırt masası şeklindeki pizza kutularıyla ortak oluyor.

Ogilvy Hong Kong işbirliğiyle hayata geçirilen kampanyada pandemiden ötürü evlerinde bol vakit geçiren pizza tutkunlarına langırt pizza kutusu kazanma şansı sunuluyor. Sınırlı sayıdaki langırt pizza kutusuna sahip olmak için markanın mobil uygulamasını indirmek ve Facebook sayfasını ziyaret ederek, en yaratıcı yorumlardan birini yazmak gerekiyor.

Langırt pizza kutusunun, pizzanın en çok futbola yakıştığını göstermek için iyi bir fırsat olduğunu söyleyen Pizza Hut Pazarlama Direktörü Wendy Leung, “Kitlemize hizmet verirken sınırları zorlamayı seviyoruz. İnsanların bu yıl ne denli yorulduğu göz önünde bulundurulduğunda, sadece yiyecek sunmaktan ziyade eğlenceyi de eklemek, bu gibi bir deneyimi pizza kutusuna sığdırmak, yüzleri güldürmenin kusursuz bir yolu” yorumunda bulunuyor.

Ogilvy Hong Kong ECD’si John Koay ise kampanyayı, “Birçok taraftar son aylarda eve kapandı; biz de onlara lezzeti ve eğlenceyi sunmak istedik. Langırt pizza kutusu, futbol ve pizza lezzetini bir araya getirerek, arkadaşlarla paylaşılabilecek bir anı oluşturmaya yönelik iyi bir ambalaj fikri” sözleriyle değerlendiriyor.

KÜNYE

  • Reklamveren: Pizza Hut
  • Reklam Ajansı: Ogilvy Hong Kong
Kaynak: The Drum, Branding in Asia

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.