Hedef kitlenin idrarı

Birkaç gün önce tuvalet mecrasının yükselişine dair AdAge haberini aktarmıştık. Bu alanda devrim sayılabilecek bir uygulama haberi ise Yeni Zelanda'dan geldi.

17.09.2004 - 00:00 | MediaCat

Birkaç gün önce tuvalet mecrasının yükselişine dair AdAge haberini aktarmıştık. Bu alanda devrim sayılabilecek bir uygulama haberi ise Yeni Zelanda’dan geldi.

Yeni Zelanda Kara Ulaşımı Güvenlik Kurumu, içkili araç kullanma alışkanlığıyla mücadele etmek için yeni ve özel bir kampanya başlatıyor. Hedef kitlesini, alkollü erkekler olarak belirleyen kampanya kapsamında, 260 kadar pub’da pisuarlara özel reklamlar yerleştirilecek. Bu reklamlarda yanyana iki arabanın silueti görünecek ve “Bu akşam hangi arabaya işeyeceksiniz?” diye sorulacak. Isıyla harekete geçen reklamlarda, idrarın temasıyla birlikte bir taksi ve kaza yapmış bir araç görüntüsü belirecek ve arabaların altlarında şu cümleler görünecek: “İçiyor ve araba kullanıyorsanız, kanlar içinde bir aptalsınız demektir.” “İçkiliyken araba kullanmıyorsanız kanlı canlı (amansız) bir efsanesiniz demektir.”

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.