Haziran ayının en beğenilen viral kampanyaları

Unruly Media, Haziran ayında dünya genelinde en çok beğenilen 10 viral kampanyayı açıkladı.

04.07.2011 - 00:00 | MediaCat

Unruly Media, Haziran ayında dünya genelinde en çok beğenilen 10 viral kampanyayı açıkladı.

Geçtiğimiz ay en çok komik viral kampanyalar beğenildi. En beğenilen on viral kampanyanın beşi güldürerek ilgi çekerken, listeye bir tanede bilinç yükseltme videosunun girdiği görülüyor. Bu ay en beğenilen 10 viral kampanya arasına hiçbir spor videosu girmemesi şaşırtıcı.

Angry Birds (Kızgın Kuşlar)

T-Mobile’ın Angry Birds oyunu tutkunlarına yönelik hazırladığı kampanya geçtiğimiz ayın en beğenilen viral kampanyası oldu. Angry Birds oyununun telefondan çıkarılıp devasa boyutlarda sokağa taşınmasıyla yapılan etkinliğin görüntülerinden oluşan video sosyal mecralarda izlenme rekoru kırdı.

E-Trade – Super Bowl Commercial /Baby (Bebek)

E-ticaretin ‘bebek işi’ olduğunu anlatan reklam filmi Super Bowl zamanında gösterilmeye başlandı.

David Cornfield Melanoma Fund – Dear 16-Year-Old Me (Sevgili 16 yaşındaki ben)

Bir sosyal sorumluluk kampanyası olan videoda insanlar 16 yaşlarındaki hallerine sesleniyor. Melanoma hastalığına karşı bilinç yükseltmek için hazırlanan viral kampanyada nelerin hastalığa yakalanma riskini artırdığı samimi bir dille anlatılıyor.

BMW – Walls – M-Powered Performance Part 1 (Duvarlar)

BMW için hazırlanan reklam filminde arabanın hız ve manevra kabiliyeti beton duvarların arasından geçerken gösteriliyor.

Samsung – Unleash Your Fingers (Parmaklarını serbest bırak)

"Parmaklarını serbest bırak" sloganını kullanan reklam serbest bırakınca neler yapılabildiğini ilginç bir gösteriyle viral kampanyada gösteriyor.

Rocksmith – Guitar Baby (Gitarist Bebek)

Türkiye’de de çok paylaşılan videoda minicik bir bebeğin gitarı nasıl ‘konuşturduğu’ gösteriliyor.

E3 – Assassin’s Creed Revelations

Osmanlı döneminde İstanbul’da geçen bir oyunu anlatan video sosyal mecralarda oldukça ilgi görüyor.

Two Boys – Can I Be Your Friend? (Arkadaşın olabilir miyim?)

Facebook ve twitter’da kullandığımız Poke (dürt), beğen, arkadaşlık telif etmek, follow (takip etmek) gibi etkinliklerin sokakta karşınıza çıktığını düşünün. Biri sizi dürtmek, ya da müziğinizi beğenmek, ya da duvarınıza yazı yazmak istese, ya da tanımadığınız biri sizi takip etmek istese ne olur? Video online etkinlileri sokağa taşıyarak "online hayatınızın ne kadar garip olduğunuzun farkında mısınız?" sorusunu soruyor ve İngiltere’de premiere’i yapılacak olan "Two Boys" oyununu tanıtıyor.

Disney – Star Tours: Darth Vader Goes to Disneyland (Darth Vader Disneyland’a gider)

Dart Vader Volkswagen’den sonra Disneyland’ın reklamında iki Storm Tropper ile birlikte rol aldı. Disneyland’ın yeni eğlence turu Star Tours’u tanıtan Darth Vader, videoda Disneyland’da farklı etkinliklere katılıyor.

Google Chrome – Justin Bieber

Google Lady Gaga’dan sonra Justin Bieber ile bir kampanya hazırladı. Lady Gaga viral kampanyasına benzer bir şekilde, video internetin Justin Bieber’i nasıl etkilediği ve onun hayranlarıyla iletişim kurmasına nasıl yardımcı olduğunu gösteriyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.