MediaCat

Hayat kurtaran indirim

Perulu süpermarket Tottus’tan raflarına indirimle taşıdığı mamografiyi tüm kadınlar için erişilebilir kılmaya yönelik inisiyatif.

Her yıl 7 bin meme kanseri vakasının görüldüğü Peru’da özel sağlık sigortası sahipleri yıllık meme muayenelerini ücretsiz yaptırabiliyor ancak nüfusun yüzde 80’inden fazlasının özel sağlık sigortası bulunmuyor. Maddi zorluklar nedeniyle düzenli kontrol yapılamaması ve sağlık hizmetlerine erişim eksikliğinden ötürü, meme kanserine yakalanan kadınların yüzde 70’inde hastalık geç teşhis ediliyor. Süpermarket Tottus ise sağlık sistemindeki bu adaletsizliği, Meme Kanseri Farkındalık Ayı vesilesiyle ülkedeki tüm kadınların uygun fiyatlarla mamografi yaptırabilmelerini sağlayan “hayat kurtaran indirim” ile çözmeye çalışıyor.

Tottus ve ajansı McCann Lima’nın Clínica Internacional işbirliğiyle hayata geçirdiği inisiyatif kapsamında Tottus mağazalarında indirimli mamografi kitleri satışına başlandı. Ortalama fiyatının altında satılan kitlerin içerisinde kadınların Clínica Internacional’dan hızlıca randevu alıp uzun kuyruklar beklemeden mamografi yaptırabilecekleri kodlar yer alıyor. Hayat kurtaran indirimle Tottus, en iyi hediyenin insanların birbirine değer vermesi olduğunu vurgularken aynı zamanda meme kanserine karşı harekete geçmeye de davet ediyor.

Tottus Kurumsal Pazarlama Müdürü Alexandra Bottger, bu inisiyatifleriyle ülkede türlü nedenlerden ötürü muayeneye hızlı ve etkin şekilde erişemeyen binlerce kadının sorununa çözüm getirmek istediklerini, Perulu kadınların bundan böyle bu muayeneyi süpermarket gibi sıradan ve gündelik bir yerde bulabileceklerini ifade ediyor.

Clínica Internacional doktorlarından Cecilios Castro ise, “Mamografinin marketten satın alınabiliyor olması ülkemizde bir dönüm noktasına işaret ediyor. Bugün binlerce kadın kişisel bakım reyonunda hayat kurtarabilecek bir ürüne erişebiliyor” diyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.