MediaCat

Hayat kataloğa benzemez

IKEA Norveç’ten hayata gerçekçi bir bakış.

Reklam, katalog ya da showroom’ları aracılığıyla IKEA ürünlerinin yaşam alanlarını nasıl güzelleştirebileceğine çokça tanık olmuşsunuzdur. Kusursuz evrenlerinde rastladığınız bu ürünler, sahip olmasanız bile size en azından ilham verebilir. Korunaklı görsel dünyalarından çıkıp hayatınıza karıştıklarında ise işler o kadar da kusursuz ilerlemeyebilir.

Norveç’te yayınladığı yeni reklam kampanyasında IKEA, ürünlerine kataloglar gibi kusursuz olmadığı aşikâr olan bir evrende, hayatın içinde yer veriyor. Yaratıcı süreçleri TRY Oslo imzalı kampanyanın filmlerinde IKEA ürünlerinin eşlik ettiği hayatların içinden kusmuk, köpek çişi ve ortalığı yok eden bir parti geçiyor. Hayatın IKEA kataloğu olmadığını hatırlatarak ürünlerinin günlük yaşamın zorluklarına dayanıklı tasarlandığını vurgulayan marka, ürünlerin kolayca temizlenebileceğini ve yedek parçaların birkaç tık ötede online bulunabileceğini de belirtiyor.

Annenin kustuğu film ülkede tartışmalara neden olurken, TRY Oslo’nun basın açıklamasına göre çoğu izleyici de vurgulanan dürüstlük ve ilişkilendirilebilirliği takdir ediyor.

IKEA Norveç Pazarlama İletişimi Başkanı Annika Mørch Asté, “IKEA ürünleri günlük yaşamla rahatça baş edebilmeniz için üretildi çünkü mobilyaların da evinizin de kullanılmak için tasarlandığına inanıyoruz. Ürünlerimizi televizyonda kusmuk ve köpek çişiyle kaplı görmek biraz zor ancak hayat hep temiz ve düzenli değil. Bu nedenle kampanyanın bunu yansıtabilmesinin harika olduğunu düşünüyoruz” diyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.