Harvard, Sabancı ile yaz okulu açıyor

Harvard Yaz Okulu ve Sabancı Üniversitesi, birlikte bir program hazırlamaya ve 2009 yazından itibaren...

24.10.2008 - 17:27 | MediaCat

Harvard Yaz Okulu ve Sabancı Üniversitesi, birlikte bir program hazırlamaya ve 2009 yazından itibaren İstanbul’da ortak bir yaz okulu açmaya karar verdi.

Sabancı Üniversitesi ve Harvard Yaz Okulu arasında imzalanan Niyet Mektubu çerçevesinde, bu girişim “Sabancı-Harvard Yaz Okulu” adını taşıyacak ve öğretime 2009 yazında başlanması hedefleniyor. Son birkaç yıl içinde Harvard, dünyanın her köşesinde 25’i aşkın yaz programı başlattı. Sabancı Üniversitesi yetkilileri, “Türkiye’de türünün ilk örneği olacak olan “Sabancı-Harvard Yaz Okulu”, kapsamı ve içerdiği fakülteler-arası işbirliği düzeyi bakımından, çok iddialı bir projeyi temsil ediyor. Program hayata geçtiğinde, iki üniversite arasında tamamen eşit bir akademik ortaklık temeline oturacak. 8 haftalık, tam kredili bir yaz söm estirine karşılık gelecek. Şu anda, müfredat tasarımı çalışmaları sürüyor, ilk yaz okulunda açılacak dersler saptanıyor. Ders paketinde, her iki üniversiteden eşit sayıda dersin ve öğretim üyesinin yer alması söz konusu” dediler.

Kaynak:www.hurriyet.com.tr

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.