Hangi site ne kadar tıklanıyor?

Türkiye’de en fazla sayfa görüntülenen site Facebook. Facebook’un ardından Google, YouTube, Sahibinden ve Live geliyor.

13.06.2012 - 00:00 | MediaCat

SMG Connected’ta yer alan habere göre, Gemius İnternet Ölçümleme Araştırması* Nisan ayı verilerine göre; Türkiye’de en fazla sayfa görüntülenen site Facebook. Facebook’un ardından Google, YouTube, Sahibinden ve Live geliyor. En fazla kullanıcıya sahip siteler ise sırasıyla; Google, Facebook, YouTube, Live ve MSN. İnternet kullanıcılarına erişim oranlarında ise Google birinci sırada.

Kategori Bazında En Fazla Trafiğe Sahip Siteler

Haber kategorisinde aylık trafiğe göre; Milliyet, Mart ayında olduğu gibi en fazla sayfa görüntülenmeye sahip site. Milliyet, 6,8 milyon ziyaretçisiyle en fazla kullanıcıya sahip haber sitesi. Bu sitenin ardından Hürriyet geliyor. Hürriyet’in aylık trafiği 816 milyon.

Alışveriş kategorisinde Sahibinden.com, Mart ayına göre %10′luk bir düşüş yaşamasına rağmen yine açık ara liderliğini koruyor. Ziyaretçiler Sahibinden.com’da ortalama 2 saat 38 dakika kalıyorlar. Markafoni, Trendyol ve Gittigidiyor ise alışveriş kategorisinde en fazla ziyaret edilen diğer siteler.

Video sitelerinde YouTube birinci sırada. 16 milyondan fazla ziyaretçisi bulunan YouTube’da kullanıcılar ayda ortalama 5 saat 5 dakika kalıyorlar. İzlesene ve Dailymotion, YouTube’un ardından en fazla ziyaret edilen diğer video siteleri.

Sosyal ağlar kategorisinde Facebook açık ara lider durumda. Nisan ayında Türkiye’de 20,7 milyon kişi tarafından ziyaret edilen Facebook’ta kullanıcılar ayda ortalama 17 saat 30 dakika kalıyorlar. Twitter, Facebook’un ardından sosyal ağlar kategorisinde ikinci sırada. 7 milyon kişi tarafından ziyaret edilen Twitter’ın aylık trafiği 282 milyon. Ekşisözlük ise bu sitelerin ardından 3. sırada bulunuyor.

Kadın / Moda kategorisinde birinci sırada Avon bulunuyor. Avon.com.tr, 1,2 milyon ziyaretçisiyle aylık 91 milyon sayfa görüntülenmeye sahip. İkinci sırada yer alan kadinlarkulubu.com’un ise aylık trafiği 11 milyon.

Müzik kategorisi altında TTNet Müzik aylık 60 milyon trafiğiyle birinci sırada bulunuyor. İkinci sırada ise 3 milyon sayfa görüntülenme sayısıyla Number One geliyor. Powerturk, radyofenomen ve powerfm de bu kategoride en fazla ziyaret edilen diğer siteler.

Oyun siteleri kategorisinde Travian aylık trafiğe (281 milyon) göre birinci sırada. İkinci sırada bulunan futbolmenajeri, 791 bin ziyaretçisiyle site genelinde 155 milyon aylık trafiğe sahip.

Spor sitelerinde Maçkolik, 2,1 kullanıcısıyla birinci sırada bulunuyor. Aylık 177 milyon trafiği bulunan Maçkolik’te ziyaretçiler ortalama 2 saat 31 dakika kalıyorlar. İkinci sırada bulunan Fanatik’in ise sayfa görüntülenme sayısı 168 milyon. Sahadan, Sporx ve Fotomaç da bu kategoride en çok ziyaret edilen diğer siteler.

*Gemius İnternet Ölçümleme Araştırması, IAB-Türkiye önderliğinde RD, RVD ve ajansların bir araya gelerek oluşturduğu araştırma raporudur. 2012 yılının Ocak ayından itibaren Fusion teknolojisine geçilerek, araştırmaya dahil olmayı kabul eden ve kod yerleştirilen sitelerin yanısıra, o ay yeterli sayıda panelistin ziyaret ettiği tüm siteler de araştırma raporunda yer almaktadır. Yukarıdaki tablolarda sitelerin gerçek kullanıcı rakamlarını ve site ziyaretçilerinin internet kullanıcılarına oranını yani erişim değerlerini de görmekteyiz. Tablolarda yer alan siteler, site genelinde aylık trafiğe göre sıralanmıştır. Sitelerin alt domain’leri kategori tablolarında yer almayıp, her sitenin ana domain adresi için tek bir kategorizasyon yapılmıştır.  Örneğin, spor siteleri tablosunda sadece spor siteleri yer almaktadır, diğer sitelerin “spor” bölümleri, “spor siteleri” tablosunda yer almamaktadır.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.