Hamdi Ulukaya’dan girişimciliğe destek

Chobani'nin kurucusu Türkiye'den girişimci ve girişimci adaylarını Amerika'ya davet ediyor.

12.04.2017 - 10:04 | Arzu Nilay Kocasu

Dünyanın en yenilikçi 10 şirketinden biri: Chobani

Fast Company tarafından hazırlanan Dünyanın En Yenilikçi Şirketleri 2017’de kendisine yer bulan şirketlerden Chobani‘nin kurucusu ve CEO’su Hamdi Ulukaya, girişimciliği Türkiye’de yaygınlaştırmak ve ülkemiz start-up’larının dünyaya açılmasını sağlamak amacıyla yeni bir proje başlattı.

Türkiye’de girişimci adayı yetiştirmek ve farklı sektörlerde yola koyulan start-up’ların coğrafi sınırlarını genişletmek amaçlarını güden proje, Girişimci Adayı Destek Programı ve Startup Destek Programı olmak üzere iki ayrı programdan oluşuyor.

Girişimci Adayı Destek Programı

Amerika’ya davet edilecek girişimci adaylarının kendilerine atanacak akıl hocalarının yanı sıra katılacakları çalıştay, seminer ve ziyaretlerle de girişimcilik kaslarını geliştirecekleri programın ilk ayağının ardından adayların, ölçülebilir bir iyi niyet sözleşmesiyle, hedeflerine ne kadar ulaştıkları takip edilecek.

24 kişilik kotası olan Girişimci Adayı Destek Programı 18 yaş üstü tüm T.C. vatandaşlarının katılımına açık. Yabancı dil şartının aranmadığı program kapsamında adaylar için yapılacak tüm harcamaların karşılıksız olduğunu da ekleyelim.

Startup Destek Programı

Türkiye’de pazara sundukları ürün veya hizmetle dünyaya açılmayı hedefleyen adayların katılımına açık olan programda yer alacak şirketler, Chobani’nin New York SoHo’daki kuluçka merkezinde girişimlerini geliştirme fırsatı elde edecekler. Üst düzey yöneticilerle görüşecek katılımcılar, program bitiminde, akıl hocaları ve yatırımcılardan oluşan bir gruba girişimleri hakkında sunum yapacaklar. Programın ikinci ayağındaysa adayların hedeflerine ne kadar ulaştıkları takip edilecek.

Altı şirketten ikişer kişilik ekibin katılımına açık olan Startup Destek Programı’na katılmak için 18 yaşın üstünde ve T.C. vatandaşı olmak yeterli. Tüm giderlerin karşılıksız olduğu bu programda da yabancı dil şartı aranmıyor.

Dileyenler, başvurular için son tarihin 30 Nisan olduğu programlar hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilir, başvurularını gerçekleştirebilirler.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.