‘Halk’ Hürriyet, ‘jüri’ Arçelik dedi

Lovemarks Konferansı, eğlenceli ve ilgi çekici bir yarışmaya da ev sahipliği yaptı. Serdar Erener’in yönettiği ‘Marka Meydanı’nda, izleyicilerin gönlünde yatan markalar ortaya çıkarıldı.

09.11.2006 - 00:00 | MediaCat

Lovemarks konferansının çok ilgi toplayan bölümleirnden biri ‘Marka Meydanı’ isimli oyun-yarışma oldu.

Serdar Erener’in yönettiği Marka Meydanı, izleyicilerin yine Serdar Erener’in oluşturduğu marka listesindeki isimleri, ellerindeki dijital oylama cihazları ile puanlamaları esasına dayanıyordu.

Erener, izleyicileri ‘halk’ olarak reklam sektörün önemli isimlerini sahneye alarak bir de jüri oluşturdu. Oylamalar sırasında katılımcılar tüketiciyi temsil ederken, jüri de puanlamayı profesyonel bir gözle yaptı. Puanlamalar sırasında yapılan yorum ve eleştiriler, Serdar Erener’in enerjik ve neşeli sunumu ile daha da ilgi çekici bir hale geldi.

Puanlama sonunda ortaya çıkan sonuçlar da oldukça ilginçti. Çok uzun süredir günlük yaşamımızda olan markaların yer aldığı listede, halk Hürriyet ve Efes Pilsen’i lovemark ilan ederken, reklamcılar Arçelik dedi.

Marka Meydanı’ndan önce bir konuşma yapan Hulusi Derici yine kendine özgü agresif ve esprili tarzı ile seyircinin dikkatini topladı. ‘4 Öpücük Formülü’ olarak adlandırdığı reklamcılık formülünü anlatan Derici’nin aşka dair yorumları da konuşmasına neşe kattı.