MediaCat

Haliç Kongre Merkezi kurumsal kimliğini yeniledi

İstanbul’da Haliç kenarında yer alan kültür – kongre merkezlerinden Haliç Kongre Merkezi, kurumsal kimliğini yenileyerek, yeni yüzüyle marka imajını güçlendirdi.

Haliç Kongre Merkezi kurumsal kimliğini yeniledi

İstanbul’da Haliç kenarında yer alan kültür – kongre merkezlerinden Haliç Kongre Merkezi, kurumsal kimliğini yenileyerek, yeni yüzüyle marka imajını güçlendirdi. İstanbul’un Kâğıthane ilçesindeki Sütlüce’de bulunan Haliç Kongre Merkezi, Haliç’in tarihi ve kültürel dokusu içerisinde konumlanmış ve sadece bu özelliği ile bile benzersiz bir kongre merkezi.

Haliç kenarında bulunan Kongre Merkezi, ilk ev sahipliğini Mart 2009’da 5’inci Dünya Su Forumu’na yaparak, kapılarını ulusal ve uluslararası toplantı sektörüne açmıştı.

Konu ile ilgili kendisinden bilgi aldığımız Haliç Kongre Merkezi Genel Müdürü Handan Boyce; "2011 yılının ilk 6 ayı içerisinde çok sayıda toplantıya, sektörel ve kültürel etkinliklere ev sahipliği yaptık. Temmuz 2011 sonuna kadar ağırladığımız tüm bu etkinliklerin katılımcı sayısı 183 bin kişiye ulaşmış durumda. Bu dönem içerisinde yeniden yapılanma çalışmalarımız kapsamında kurumsal kimlik çalışmaları, kadro çalışmaları, pazarlama ve satışa yönelik çalışmalarımız eş zamanlı olarak devam etti. Güçlü bir pazarlama ve satış ekibi oluşturduk, en önemlisi ileriki yıllara ve özellikle uluslararası toplantı ve kongre pazarına yönelik çalışmaları başlattık. Normalde merkezler açılmadan planlanması ve başlatılması gereken tüm bu çalışmalar, sektörde bilinirliğimiz ve tabiî ki merkezin güçlü pazar konumu sayesinde kısa zamanda geri dönüşler sağladı. Şimdiden önümüzdeki yıllar için kesinleşmiş uluslararası kongrelerimiz var." dedi.

İstanbul’un ulusal ve uluslararası toplantı sektörüne profesyonel hizmet verecek yeni merkezlere ihtiyacı olduğunu yıllardır vurguladığını belirten Boyce, böyle bir merkezin Genel Müdürü olarak, İstanbul’a ve sektöre hizmet vermenin, organizasyonu gerçekleştirilen tüm etkinliklerden teşekkür mektupları almanın gururunu duyduklarını ifade etti.

"Tarihi doku içerisinde modern, sade ve dinamik bir Merkez imajı"

Haliç Kongre Merkezi’nin kurumsal kimlik çalışması Yedirenk İletişim Grubu tarafından yürütüldü. Yeni ataklar ve etkinlikler yanında eş zamanlı bir biçimde kurumsal kimlik ve imaj oluşturma çalışmalarına da ağırlık verdiklerini belirten Haliç Kongre Merkez Genel Müdürü Handan Boyce; “Yeni amblem ve logo tasarımının merkezin bugünkü konumuna olduğu kadar, gelecekteki hedeflerine, misyon ve vizyonuna yakışır modernlik, sadelik ve dinamizmi anlatacak biçimde tasarlandığını” söyledi. Boyce amblemle ilgili şu bilgilere yer verdi: “Amblemde lale figürü birebir lale figürüne vurgu yapılmaksızın yatay olarak kullanıldı. Alt ve üst formlar, “Altın Boynuz” olarak bilinen Haliç’in coğrafik yapısının stilize edilmiş halidir. Kullanılan renklerden Türk mavisi olarak da bilinen turkuaz, Merkezin Haliç kıyısındaki biricik konumunu vurgulamaktadır. Altın rengi ise Golden Horn (Altın Boynuz)’u temsil etmektedir. Tipografide de kurumsal denge, netlik ve oturmuşluğu ifade eden modern, uyumlu ve dengeli bir karakter tercih edilmiştir.

Handan Boyce "Kurumsal Kimlik çalışmalarımızı Yedirenk İletişim Grubu’yla birlikte başarılı bir şekilde yürüttük" dedi.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.