MediaCat

Hafta içi sosyalleşen erkekler daha mutlu ve başarılı

NIVEA For Men’in araştırmasına göre, hafta içi sosyalleşen erkekler daha mutlu ve başarılı.

Hafta içi sosyalleşen erkekler daha mutlu ve başarılı

NIVEA For Men tarafından yapılan, hafta içi akşamları arkadaşlarla görüşmenin insanları pozitif etkilediğini gösteren küresel araştırma, sosyalleşen erkeklerin daha mutlu ve başarılı olduğunu ortaya koydu.

NIVEA For Men Skin Energy markası için gerçekleştirilen, 17 ülkeden 15.500 erkeği kapsayan araştırmanın sonuçlarına göre, ertesi gün işe gidecek ve erken kalkacak erkekler, geceyi erken sonlandırmak zorunda kalıyor. Araştırma, erkeklerin yüzde 82’sinin akşamları çıkmak için en ideal günü perşembe olarak belirttiğini, yüzde 40’ının saat 22:00-23:00 civarında eve döndüğünü gösteriyor.

Brezilyalı ve Çinlilerin en sosyal erkekler olduğu, Portekiz ve Belçikalıların Avrupa’da başı çektiği, çalışma günleri en az sosyalleşen erkeklerin ise Almanlar olduğu ortaya çıkıyor. Arkadaşlarıyla dışarı çıkan erkeklerin en fazla yaptığı aktivite yemek yemek iken, Avrupa’da ilk sırayı buluşup bir şeyler içmek alıyor. Araştırmaya katılan erkeklerin yüzde 74’ü, en fazla konuştukları konunun iş olduğunu belirtiyor; bunu kadınlar, spor, teknoloji, moda ve kişisel bakım konusu izliyor.

Erkeklerin yüzde 35’i ise eğlenceli olduğunu düşünse de hafta içi akşamları dışarı çıkmak istemediğini, bunun en büyük nedeninin, çalışma hayatının üzerinde yarattığı baskı olduğunu belirtiyor. Dışarı çıkanlar ise ertesi gün bitkin ve yorgun görünmemek için geceyi kısa kesmek zorunda kaldığını söylüyor.

 

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.