MediaCat

Güzel hatıraların sessiz tanığı

Toyota’dan nostaljik bir Noel reklamı.

Güzel hatıraların sessiz tanığı

Avantaj mıdır yoksa dezavantaj mı, bilinmez. İnsanoğluyuz. Kapasitemiz sınırlı. Yaşadığımız her anı belleğimize sığdırmamız mümkün değil. Ona bilinçdışımız bakıyor ve işine de pek karışamıyoruz. Her neyse…

Dönüp geçmişimize baktığımız zaman, iyisiyle kötüsüyle anı bloklarıyla karşılaşıyoruz. Kimisi iyi, kimisi kötü. Kötü olanlardan kurtulasımız var her daim. İyi olanlar ise sonsuza kadar bizle kalsın istiyoruz.

Geçmişin güzel izlerini şöyle bir yeniden hatırlamaya başladığınızda, anılarda yalnız olmadığınızın farkına varırsınız. İlk öpüşmeniz mi? Oralarda bir yerlerde kırmızı bir kazak olabilir. En mutlu anınız mı? Kim bilir, karşısına geçtiğiniz bir cadde adı belirebilir zihninizde. Öyle nesneler vardır ki bir de, nesne demeye bile kıyamazsınız ama anılar yüzünüzü güldürürken onlar hep oralarda bir yerlerdedir. Bir anıda belirir, en güzelinden onlarcasını daha getirirler beraberlerinde. O nesne bir ağaç olabilir mi? Neden olmasın.

Toyota‘nın, gerçek bir ailenin kamera karşısına geçtiği Noel reklamında bu rolü üstlenmek bir ağaca düşüyor. Eşiyle birlikte yola koyulan kadın, anne ve babasının anılarına yıllarca eşlik etmiş yaşlı bir ağacın peşine düşüyor. Yaşlı ağaç artık hayata tutunabilecek durumda değil. Parçalara ayrılıyor. İkili ise ağacın parçalarını Toyota araçlarına yükleyip, evin yolunu tutuyor. Yaşlı anne ve baba Noel için kızlarının evine geldiğindeyse, çocuklarının o ağaçtan yaptığı yemek masası ve üzerinde de ağacın önünde çekildikleri fotoğrafla karşılaşıyor. Masanın üzerinde isimlerinin baş harfleriyle birlikte tabii.

 

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.