Günün birincisi: Abbas Güçlü ile Genç Bakış

16 Nisan’da Twitter’da en çok konuşulan programlar.

17.04.2014 - 11:22 | MediaCat

Çarşamba gecesi Abbas Güçlü ve gençlerin egemenliğinde Abbas Güçlü ile Genç Bakış programının birinciliği ile kapandı. Ay Yapım’ın çok ses getiren dizisi Kara Para Aşk yayın gecesini ikinci sırada tamamlarken, Muhteşem Yüzyıl Sosyal TV yarışını üçüncü olarak tamamladı.

Abbas Güçlü ile Genç Bakış’a dün akşam Oktay Vural konuk oldu ve  toplam 4,981 tweet ile yayılımda 3,161,583 kullanıcının Twitter kışındaki yerini aldı. Çanakkale 18 Mart Üniversitesinde gerçekleşen program öğrencilerden “Uzun zamandır izlediğim en iyi Genç Bakış Programı oldu. ÇOMÜ’lü olmanın ayrıcalık olduğunu tüm Türkiye gördü” gibi destek Tweetleri alırken bir yandan da Türkiye’nin siyasi geleceği ve yaklaşan Cumhurbaşkanlığı seçimlerine odaklandı. “Başbakan, bu saatte Oktay Vural’ı bu kadar hayranlıkla dinleyen gençler var diye alo #gencbakis bir daha Vural’ı çıkartmayacaksın derse şaşırmam .” esprileri yapan Sosyal TV izleyicisi  “Bütün partilerin yöneticileri İzmirli olsa, Türkiye’de kutuplaşma biter. MHP’li olmayanlara bile sempatik geliyor sayın Oktay Vural” gibi yorumlar da yaptı. Bitimine yaklaştıkça genç Sosyal TV izleyicilerinden “Programı uzatın Oktay Vural hocayı sabaha kadar dinleriz… Uyumaya giden gitsin #gencbakis” tepkileri alan program boyunca en çok kullanılan etiketler #kanald, #çanakkaleçocuklaridernegi, #comu ve #oktayvural oldu.

Kara Para Aşk, sürükleyici senaryosu ve izleyicilerden övgüler alan baş rol oyuncuları ile Sosyal TV’de haftanın en çok beklenilen yapımlarından biriydi. Hasret bitti ve “bugün günlerden #KaraParaAşk” diyen kullanıcılar saat 22:00’de ekranlarının ve klavyelerinin başına geçti. “Elif ve Ömer’in kendilerini Nilüfer’e götürecek kişiyi” bulmalarını heyecanla bekleyen izleyiciler “#KaraParaAsk’ın tekrarını izledikten sonra aklımda kalanı yazayım. Günün sözü Ömerden ‘siz nekadar önem veriyorsunuz çula çabuta’” diyerek gecenin en çok paylaşılan alıntısını yaptı. “Rölünü yakıştırmadığım kimse yok bu dizide #KaraParaAsk Metin nedir senin niyetin” yorumlarını yapıldığı bölüm biter bitmez 7. Bölüm frgamanı ile ilgili yorumlar paylaşılmaya başlandı. Gecenin sonunda “#KaraParaAsk ah bu çarşamba ne zaman gelecek. Engin çok kusursuzsun bunu bil.” diyen Sosyal TV izleyicisi bir hafta sürecek olan heyecanlı bekleyişine tekrar başladı.

Muhteşem Yüzyıl bu Çarşambayı geçen haftaki konumlarına göre yükselerek, üçüncü sırada kapattı. Selim ile Beyazıt’ın karşı karşıya geldiği bölüm Sosyal TV izleyicisini klavyelerinin başına kilitleyerek 1,547 kullanıcıdan gece boyunca 1,890 Tweet alarak yayılımda 9,608,544 kullanıcının Twitter akışına ulaştı. “Muhteşem Yüzyıl nasıl harika bir dizidir #muhtesemyüzyil” diyen kullanıcılar “Vahide falan umurumda değil bu sahne çok duygusal ARKADAŞ #muhteşemyüzyıl” diyerek diziden görüntüler paylaştı. “Tarih sınavında Kanuni dönemiyle ilgili soruları muhteşem yüzyıl sayesinde yaptığımız doğrudur” esprileri yapılan gecede diziye içerik üretenlerin yüzde 27’si aynı zamanda Kara Para Aşk için de içerik üretti.

Medcezir hayranları arasında bu hafta bir kutlama daha yapıldı. Dizilerinin Galatasaray Üniversitesi EN Ödüllerinde “En iyi Dizi” ödülünü almasını kutladılar. Bir ara “Şu Medcezir’in ödüllerini almaya daha çok pay sahibi olan oyuncularımız gidip alsa keşke, hani olması gerektiği gibi. Germeyin yahu insanları” gibi yorumlar yapılsa da hayranlar ödülün ve ödülü almaya giden ekibin sahnedeki fotoğraflarını heyecanla paylaştı. Medcezir’in Sosyal TV izleycisi aynı zamanda Serenay Sarıkaya’nın rol aldığı yeni Mavi reklamları ile ilgili “Serenay Sarıkaya’nın Mavi reklamı çok güzel olmuş. Ne yapsa yakışıyor çok farklı bir ışığı ve bir aurası var.” gibi yorumlar yaparak beğenilerini dile getirdi.

Survivor hafta ortasını da listede beşinci sırada tamamladı. Ahmet Davutoğlu’nun THY ve Survivor ile ilgili haberi izleyiciler arasında hızla yayılıp sıkça paylaşılırken, bunu eleştiren @KubilayKaptan’ın Tweeti “Dışişlerimizin geldiği düzey; ‘Bakan Davutoğlu, Dominik ziyaretinde Survivor’ın ilgiyle takip edildiğini söyledi.’”  Top Tweet oldu.  Yarışmacıların isimler ile ilgili espriler devam ederken “Yazdığınız isimler de bir acayip: Turabi, Sahra, Ertunga… Bu sene Survivor Ünlüler-Gönüllüler yerine Survivor Ünlüler-Göktürkler galiba” yorumları yapıldı. Duygu Çetinkaya’nın Akın hakkındaki yorumu ile ilgili haberi birbirleri ile paylaşan Sosyal TV izleyicileri bir yandan da “Survivor Gönüllülerinin Elle Tutulur Tarafı Kalmadı” başlıklı bir başka yazıyı yaydı.

*Bu analiz, özel bir filtreleme metodolojisi kullanılarak KimolaAnalytics tarafından 16 Nisan 2014 gününün Twitter verileri üzerinden oluşturulmuştur. Analiz içinde geçen kullanıcı paylaşımları gerçek olup, Kimola ve çalışanlarının kişisel görüşlerini yansıtmaz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.