Green Marketing Konferansı yarın yapılacak

Tüm dünyada yükselen gezegene duyarlılık akımının iş dünyasına yansımalarını tüm yönleriyle ele almayı amaçlayan Green Marketing Konferansı yarın (11 Nisan Cuma) Hyatt Regency otelinde düzenlenecek...

08.04.2008 - 11:23 | MediaCat

Tüm dünyada yükselen gezegene duyarlılık akımının iş dünyasına yansımalarını tüm yönleriyle ele almayı amaçlayan Green Marketing Konferansı yarın (11 Nisan Cuma) Hyatt Regency otelinde düzenlenecek.

Çevreye Duyarlı Bonus Card’ın desteği ile Bonus Akademi ve MediaCat Dergisi’nin düzenlediği, oturum sponsorluğunu Türk Telekom ve Arçelik’in; iletişim sponsorluğunu ise CNBC-e, NTV ve Hürriyet’in üstlendiği konferansa, Almanya Eski Dışişleri Bakanı ve Yeşiller Partisi Lideri Joschka Fischer konuşmacı olarak katılacak.

Geçtiğimiz günlerde ‘The Green Marketing Manifesto’ adlı yeni bir kitabı da yayımlanan MediaCat yazarı John Grant’in de konuşmacı olarak katılacağı Green Marketing Konferansı’nda kapanış konuşmasını ise WWF Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Akın Öngör yapacak.

Konferansta moderatörlüğünü Serdar Erener’in üstleneceği bir de panel düzenlenecek. ‘Green Marketing & Business’ paneline katılacak panelistler Garanti Bankası Ürün ve Marka Grup Müdürü Selin Billi, Arçelik Ar-Ge Direktörü Gökhan Özgürel ve Türk Telekom Ürün Yaşam Döngüsü Ses Direktörü Murat Veziroğlu olacak.


Green Marketing’e çağrı

Bugünlerde pazarlama dünyasında internet devrimiyle kıyaslanabilecek çapta büyük ama sessiz bir devrim yaşanıyor. Al Gore’un ‘Uygunsuz Gerçek’ filmi bu derinden yaşanan devrimin tüm enerjisiyle açığa çıkmasını sağladı.

Sıradan insanlar hayatlarına giren tüm markalara ve bu markaların ardındaki şirketlere soruyor: Ürününü bana ulaştırana kadarki tüm aşamalarda gezegeni daha yaşanabilir bir yer kılmak ya da ona daha az zarar vermek için ne yaptın?

Bu büyük devrimi fark eden birçok global şirket, yeşil politikalar oluşturup bunları kamuoyuyla paylaşıyor ve bu politikaları sıkı bir şekilde takip ediyor.

Tüketiciler ise her zamankinden daha zeki, daha duyarlı, daha külyutmaz ve internet sayesinde daha güçlü. Böylece şirketlerin daha yaşanabilir bir gezegen yaratma konusundaki performansları yakından takip ediliyor, yeşil endeksler hazırlanıyor, işlenen kusurlar dünyanın her tarafındaki insanlarla anında paylaşılıyor.

Bu yeni dünyada şirketler gezegene daha az zarar vermekle yetinemezler, dünyayı daha yaşanabilir bir yer kılmak için de proaktif politikalar oluşturmak, enerjilerini bu konuya odaklamak zorundalar.

Bütün bu olan bitenden pazarlama dünyası da muaf değil ve olamaz zaten. Şirketler bünyelerinde daha yeşil bir üretim ve pazarlama için departmanlar kuruyor, bu konuda çeşitli yatırımlar yapıyor.

Kısacası yeni başlamış, çok geçmeden hayatımızın ve işimizin her noktasına etki edecek ve kimsenin duyarsız kalamayacağı bir devrimle karşı karşıyayız. Bu devrimin dışında kalmak internetten uzak kalmaktan farklı değil.

Bu devrimin hayatımızı nasıl değiştirdiğini, değiştireceğini ve bu devrime nasıl dahil olacağımızı görmek için sizi 11 Nisan 2008’de yapılacak Green Marketing Konferansı’na davet ediyoruz.


Green Marketing Konferansı Programı

Bonus Akademi’nin ana sponsorluğunu, Arçelik ve Türk Telekom’un oturum sponsorluklarını üstlendikleri Green Marketing Konferansı, Hyatt Regency otelinde düzenlenecek. Konferans hakkında ayrıntılı bilgi almak ve konferansa katılmak için www.greenmarketingtr.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.