Google’dan Street View itirafı

Google, Bilişim Komiserleri Dairesi'ne (ICO) yazdığı mektupta, İngiltere'de ve bazı diğer ülkelerde topladığı Street View verilerini silmediğini itiraf etti.

01.08.2012 - 00:00 | MediaCat

Google, Bilişim Komiserleri Dairesi’ne (ICO) yazdığı mektupta, İngiltere’de ve bazı diğer ülkelerde topladığı Street View verilerini silmediğini itiraf etti.

ICO’nun yayınladığı mektupta Google’ın bu ‘hatadan’ dolayı özür dilediği anlaşıldı. Google’ın Street View arabalarının sadece görüntü toplamadığının anlaşılmasının ardından Google, bu verileri yaklaşık iki yıl önce, kasım 2010’da silmeyi kabul etmişti. Google’ın arabaları sadece fotoğraf çekmiyor, aynı zamanda çevredeki wi-fi ağlarından da bilgi topluyordu. İngiltere’deki ICO, yeniden başlatılan bir soruşturma kapsamında bu verileri incelemeye hazırlanıyor. Google ise ICO’nun bu sorgulamasında ona yardımcı olmayı planlıyor.

Şu an binlerce diski taradığını ve yetkilileri uyarma aşamasında olduğunu söyleyen Google, bu durumdan etkilenen diğer ülkeler arasında Avustralya, Belçika, Fransa, Hollanda, Norveç, Finlandiya, İsviçre ve Avusturya’yı da sayıyor.

ICO’nun ciddi veri ihlalleri için 760 bin dolara kadar ceza kesme gücü bulunuyor. Bununla birlikte verdiği cezalar genellikle çok daha küçük.
 

(Kaynak: Chip Online)

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.