Google’dan post-modern belediyecilik

Google, arama teknolojisini Londra’nın otobüs duraklarına ve metro istasyonlarına indirdi.

07.11.2013 - 10:23 | Ozan Mert

Google, “Google outside” isimli pilot uygulama çerçevesinde Londra genelinde, 100’ü otobüs durağı, 60’ı metro istasyonu olmak üzere,  160 noktada lokasyon bazlı bilgilendirme hizmeti sunan ekranlar yerleştirdi. Akıllı telefonların kullandığı Google Now teknolojisiyle çalışan bilbord-ekranlar insanlara bulundukları yer hakkında; civardaki mekanlar, cazibe merkezleri, önemli mevziler hakkında bilgi veriyor; hava koşulları gibi dış etkenleri göz önünde bulundurarak insanları yönlendiriyor.

R/GA London ile çalışan Google’ın medya satın alımını ManningGottlieb OMD yapmış. İnsanların ihtiyaçlarınınGoogle’ın teknolojileri tarafından önceden hesaplandığı ve hayatlarının kolaylaştırıldığı fikrini işleyen kampanyanın bir bakıma, taşeronlaşma, dijitalizasyon ve iletişimin eklemlendiği bir belediyecilik vizyonunu örnekleyen hibrid alanlar yaratmış olduğu da söylenemez mi?

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.