MediaCat

Google HTC’nin Pixel ekibini bünyesine kattı

Google, HTC’ye 1,1 milyar dolar ödeyecek.

Google HTC’nin Pixel ekibini bünyesine kattı

Google‘ın HTC‘nin akıllı telefon birimini satın alma hazırlığında olduğuna dair çıkan söylentilerin ardından, aralarında Pixel akıllı telefonları üzerinde çalışan mühendis ve tasarımcıların da dahil olduğu bazı HTC çalışanlarının Google’ın çatı şirketi Alphabet bünyesine katılacağına dair resmi açıklama geldi.

HTC, 2018’in başında gerçekleşmesi beklenen satın alma işlemi karşılığında Google’dan 1,1 milyar dolar alacak. Buna karşın HTC’nin akıllı telefon faaliyetleri de durmayacak. Sanal gerçeklik gözlüğü konusunda devam eden faaliyetlerin yanı sıra Tayvanlı şirketin piyasaya en az bir akıllı telefon daha sürmesi bekleniyor.

Google ise mobil donanım şirketlerini bünyesine katma konusuna hiç de yabancı değil. Zira Google 2011 yılında 12,5 milyar dolar karşılığında Motorola‘nın telefon bölümü olan Motorola Mobility’i satın almış, 2014 yılında ise Motorola Mobiliy 2, 91 milyar dolar karşılığında Çinli teknoloji şirketi Lenovo’ya satılmıştı.

 

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.