MediaCat

Chrome sizi sessiz filme davet ediyor

Tarayıcısının becerilerini her fırsatta ortaya koyan Google’dan sessiz film hamlesi.

Chrome sizi sessiz filme davet ediyor

Sizi dinleyecek birine mi ihtiyaç duyuyorsunuz? Telaşlanmayın, sadık tarayıcı Chrome sizinle. Kurulduğu günden bu yana genel anlamda bir web tarayıcısından fazlasını sunmayı hedefleyen Chrome, bu defa da ‘Web Speech’ özelliğine vurgu yapıyor.

Google’ın son deneysel projesi ‘The Peanut Gallery’ adlı bir mikro site üzerinden kullanıcılarla buluşuyor. Yalnızca mikrofonunuza konuşarak 7’inci sanatın sessiz dönemine ait, siyah-beyaz filmlere ara başlıklar ekleyebildiğiniz uygulama ile The Hunchback of Notre Dame, The Lost World ve Phantom of the Opera gibi klasikleri yeniden yorumlama imkânına sahipsiniz.

Kısa süre önce geliştirilen ve Chrome kullanıcılarına yaklaşık 30 dilde ses tanımlama hizmeti sunan ‘Web Speech’ uygulama geliştirme arayüzünü (application programming interface; API) kullanan sitede yarattığınız filmlerinizi arkadaşlarınızla paylaşmak için acele edin!

Haluk Kasarcı
(kaynak: creativity online)

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.