MediaCat

Yeni kişisel asistanınızla tanışın

Google Asistan’ın Türkiye dünyasını yakından deneyimledik.

Yeni kişisel asistanınızla tanışın

Aralık 2018’de Türkçe dil desteğiyle hayatımıza giren Google Asistan bugün Türkçede tekerleme okumaktan espri yapmaya 250 farklı görevi yerine getirebiliyor. Google Türkiye tarafından Polonezköy’de hazırlanan evde Google Asistan’ın neredeyse tüm işlevlerini deneyimleme ve onu yakından tanıma fırsatı bulduk.

Philips Hue ürünleriyle entegre olarak çalışabilen Google Asistan, içerik takibi de yapılabiliyor. Bu ne mi demek oluyor: Google Asistan’a bir cümle söyleyip o yanıtladıktan sonra aynı konuyla ilgili başka bir şey söylediğinizde, Google Asistan bir önceki cümlenin öznesini ve yüklemini anımsayarak size aynı konudan bahsettiğinizin bilinciyle yanıt verebiliyor.

Google Türkiye Kurumsal İletişim Müdürü Özlem Öz’ün belirttiğine göre Google Asistan ülkemiz kullanıcılarının beklentilerine cevap verecek şekilde tasarlanmış bulunuyor. Yani kişisel asistanınızdan bir şiir okumasını istediğinizde Karacaoğlan’dan ya da Cemal Süreya’dan bir şiirle karşılaşabilirsiniz. Makine öğrenimi sayesinde de kullanıcılarla olan diyaloglardan sonra çıkan “beğendim” ve “beğenmedim” işaretleriyle Google Asistan’a geribildirimde bulunabiliyor ve böylelikle onun kendisini geliştirmesine katkı sağlayabiliyorsunuz.

Google Asistan’ı deneyimleme ve sunduğu yenilikler evrenini keşfetme sırası şimdi sizde!

Video: Mehmet Aras, Rahan Öztürk

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.