Godiva 90 yaşında

Marka yeni yaşını özel bir davetle kutladı.

17.11.2016 - 10:07 | MediaCat

Godiva 90 yaşında

Premium çikolata kategorisinde 90 yılı ardında bırakan Godiva yeni yaşını Brüksel, Londra ve New York’un ardından İstanbul’da verdiği özel bir davetle kutladı.

Godiva 90 yaşında

Zuhal Şeker, Ahmet Güneştekin, Ali Ülker

Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Ülker ve Sanatçı Ahmet Güneştekin’in katılımıyla gerçekleşen davette Güneştekin’in markanın 90’ıncı yıldönümü için hazırladığı özel eser Lady Godiva’nın Başkaldırısı da sergilendi. Godiva’nın özel olarak tasarladığı Gold Yıldönümü Koleksiyonu’nun tadımının yapıldığı kutlamada, ayrıca, davetliler Godiva 2017 Yeni Yıl Koleksiyonu’nu da deneme fırsatına eriştiler.

Mustafa Taviloğlu, Yalçın Ayaydın, Rona Yırcalı, Aziz Yıldırım gibi iş dünyasının temsilcilerinin yanı sıra İnci Aksoy, Nazan Ölçer, Yahşi ve Maria Baraz, Nebahat Çehre, Arzum Onan, Kubat, Zara gibi sanat dünyasından isimlerin de katıldığı davette Esra Oflaz Güvenkaya, Derin Mermerci, Sedef Baran, Dilek Hanif, Etel Baler, Siren Ertan, Esra Kaktüs, Sitare Akdilek, Elif Dürüst, Elif-Kerem Gönlüm, Sinem Yıldırım, Tanem Sivar ve Ayşe Tolga Ferhan İstanbullu da Godiva’nın 90’ıncı yaşını kutlamak için davetliler arasındaydı.

Amerika ve Japonya’da premium çikolata pazarı lideri

Etkinlikte konuşan Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Ülker “Göz bebeğimiz markalarımızdan biri olan Godiva’nın 90 yıllık çikolata uzmanlığını ve mirasını kutluyoruz. Brüksel, Londra, New York’tan sonra kutlamalarımızın son ayağı için, burada bir araya geldik. Godiva’nın 90’ıncı yılında çok zarif bir sanat eseri ortaya koyarak bu günü daha anlamlı kılan değerli sanatçımız Ahmet Güneştekin’e yürekten teşekkür ediyorum” dedi ve ekledi:

“Godiva 2008 yılında ailemize katıldı. Godiva gibi global bir markayı satın almak bize çok şey kattı. Aynı şekilde onlar da bizim girişimci yönümüzden faydalandılar. Yaptığımız yatırımlarla Godiva, Amerika ve Japonya pazarının premium çikolatada lider oyuncusu olmaya devam ediyor. Japonya işimiz ise 2010’dan itibaren ikiye katlandı. Amerika dışındaki ciro oranımızın yüzde 70’ine ulaştı. Premium çikolata olarak farkındalık oranı yüzde 90. Bununla beraber, Godiva markası Çin, Endonezya, Tayland, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Güney Kore ve Türkiye’ye Yıldız Holding ile girdi. Godiva’nın Çin’deki cirosu şu anda 100 milyon USD.”

Godiva 90 yaşında

Ahmet Güneştekin, Murat Ülker

Lady Godiva’nın Başkaldırısı

Etkinliğin özel eseri Lady Godiva’nın Başkaldırısı’nın yaratıcısı Ahmet Güneştekin eseri hazırlarken Lady Godiva’nın cesaretinden ilham aldığını belirterek; “Lady Godiva da bir performans sanatçısıydı bana göre. Sanat dahil olmak üzere, insanlık mirasının temelini cesur insanların attığını düşünüyorum. İnsanlığın ortak mirasına dahil olacak bu sanat eserinin de Lady Godiva’nın cesaretini yansıtmasını istedim” açıklamasında bulundu.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.