Gnctkcell temsilcilerini buldu

“gnçtkcll temsilcisini arıyor” sloganı ile başlayan ve 17.290 gencin aday olduğu süreçte, gençler kendilerini gnçtrkcll yönetiminde temsil edecek 5 genci seçti.

22.05.2012 - 00:00 | MediaCat

“gnçtkcll temsilcisini arıyor” sloganı ile başlayan ve 17.290 gencin aday olduğu süreçte, gençler kendilerini gnçtrkcll yönetiminde temsil edecek 5 genci seçti. Sosyal medya üzerinden yapılan başvurular ve oylamalar sonucu finale kalan adaylar arasından seçilen 5 temsilci, gençler için çalışmaya hemen başladı.

gnçtrkcll, Dünya’da bir ilke imza atarak gençlere yine gençlerin oylarıyla, yönetimde yer alacak ve alınan kararlarda söz sahibi olacak 5 gnçtrkcll temsilcisini seçme imkanı verdi. Bu tür bir kampanyada “sosyal mülakat” yöntemi ilk kez uygulandı ve 500 bine yakın genç sürece dahil olarak kendi temsilcilerini belirledi.

Sosyal medyada dünyada ilk defa 7 farklı kanal (Facebook, Twitter, Foursquare, Linkedin, Instagram, Tumblr, Blog) birbirine bağlandı ve buradaki aktiviteler analiz edildi. GNCSKOR adı verilen sosyal medya puanı hesaplaması yapıldı. “gnçtrkcll temsilcisini arıyor” 23 gün içinde 1.146.723 kişiye ulaştı, 504.269 kişi uygulamaya girdi. Finalist adaylar 7.242.329 beğeninin sonucunda belirlendi. Gençler en çok Teknoloji kategorisine adaylıklarını koyarken, Teknoloji kategorisini katılım yoğunluğuna göre sırasıyla Kariyer, Etkinlik, Tarife ve Alışveriş izledi.

Gençlerin verdiği oylarla her kategoriden en iyi ilk 3 finalist belirlendi. Ardından yapılan yüzyüze mülakatlar sonucunda alanında uzman 5 genç seçildi ve gençler için çalışmaya başladı.
 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.