Gloria Jean’s Coffees’ten karton pipet hamlesi

Marka yeni uygulamasıyla plastik kirliliğini azaltmayı hedefliyor.

01.11.2019 - 17:02 | MediaCat

Gloria Jean’s Coffees'ten karton pipet hamlesi

Türkiye’de 74 mağazasıyla hizmet veren Gloria Jean’s Coffees, tüketicilerin tercihlerini doğa dostu karton pipetlerden yapması yönünde bir adım attı. Plastik pipet kullanımının azaltılması amacıyla hayata geçirilen karton pipet uygulamasıyla yıllık 45 kilogram plastik atığın okyanuslara ve toprağa karışmasının önüne geçilecek.

Gloria Jean’s Coffees Türkiye CEO’su Mehmet Dinçerler, karton pipet uygulamasına dair değerlendirmesinde okyanuslara her yıl 9 milyon ton plastik atık bırakıldığını ve Türkiye’den denizlere karışan plastik atık miktarının yıllık 50 bin tonun üzerinde olduğunu söyleyerek, “Türkiye, plastik kirliliğiyle mücadele yönünde son dönemde ciddi adımlar attı. Gloria Jean’s Coffees olarak, Türkiye’de bulunan 74 mağazamızda karton pipet kullanımını teşvik etmek amacıyla önemli bir karar aldık. Bu kararla sektöre zincirleme bir katkı sağlayacağımıza inanıyoruz” dedi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.