Giyilebilir teknolojiyle hayatta kalmak

Kingii, akıllı saatinizin aksine, nabzını ölçmüyor; devamlılığını garanti altına alıyor.

10.07.2015 - 13:15 | Ali Kuru

Kingii, akıllı saatinizin aksine, nabzını ölçmüyor; devamlılığını garanti altına alıyor.

Bugünlerde giyilebilir teknolojiler denince hemen herkesin aklına yükseliş trendinde olan akıllı saatler geliyor. Oysa giyilebilir cephesi çok daha fazlasını sunabilme potansiyelini barındırıyor. Nabız atışınızı ölçen akıllı saatler yerine nabzınızın atışını garantiye alan Kingii, buna güzel bir örnek.

Küçük bir CO2 tüpüne iliştirilen, can simidi olarak görev yapan bir balondan oluşan Kingii’yi aktif hale getirmek için tüpü içerisinde barındıran haznenin üzerinde kolu çekmek yeterli oluyor. Hızla şişen balon 48 saat boyunca su üzerinde kalmanızı garanti altına alırken, balonla birlikte ortaya çıkan düdük yardım çağrınızı sesinizin ulaşamayacağı mesafelere eriştiriyor. Kolaylıkla değiştirilebilen CO2 tüpü sayesinde tekrar tekrar kullanılabilen Kingii, yönünüzü tespit edebilmeniz için bir de pusula barındırıyor.

Kingii’nin mucidi Tom Agapiades, fikrin üç yıl önce bir arkadaşını boğulma sonucu kaybetmesinin ardından geldiğini söylüyor. Kitle fonlama platformu Indiegogo‘daki tanıtım videosunda araç kullanırken emniyet kemeri taktığımızı hatırlatan Agapiades, tamamen korunmasız olduğumuz sularda da benzer bir güvenlik önlemine ihtiyacımız olduğuna dikkat çekiyor.

Indiegogo’da toplamayı hedeflediği bütçenin 7 katına ulaşan Kingii’ye destek vermek isterseniz buradan buyurun.

Kaynak: PSFK