GittiGidiyor ile Instagram’da hemen al

Marka, Türkiye’de mobil e-ticarette bir yeniliğe daha imza attı.

13.07.2015 - 15:48 | MediaCat

GittiGidiyor dünyada olduğu gibi ülkemizde de büyüyen sosyal medya platformu Instagram’da takipçilerine yenilikçi bir alışveriş deneyimi sunuyor.

GittiGidiyor üyesi olan ve olmayan tüm kullanıcılar bundan böyle GittiGidiyor Instagram hesabında post edilen ürünlerin yorum kısmına “Hemen al” ile birlikte kullanıcı adı/e-posta adreslerini yazarak o ürünü GittiGidiyor üzerinden satın alabilecekler. Mobil üzerinden hızlı ve güvenilir bir alışveriş imkanı sunan bu işlem sonrasında kullanıcılara otomatik olarak yönlendirilen e-posta üzerinden Instagram’da başlatılan satın alma işlemi tamamlanacak.

2009’dan bu yana mobil hizmeti kullanıcılarına sunan GittiGidiyor 2013’te mobil sitesini (m.gittigidiyor.com) yayına aldı. 2013 başında kullanıcılarını Türkiye’de ilk kez cep telefonuyla hem ürün satın alıp hem de satış yapılabilen iPhone ve Android uygulamalarıyla tanıştırdı. 2014’te, kullanıcıların cep telefonlarını sisteme onaylatabildikleri “Cepten Onaylı” projesini başlattı. GittiGidiyor mobil sitesi, iPad, iPhone, Android telefon ve tablet uygulamaları ile herkese her an her yerden alışveriş fırsatı sunuyor. Bugüne kadar GittiGidiyor’un mobil uygulamasının 2.3 milyondan fazla kişi tarafından indirilmesi de mobile olan ilginin önemli bir göstergesidir.