MediaCat

Getir’e 38 milyon dolarlık yeni yatırım

Getir, Sir Michael Moritz liderliğindeki bir grup yatırımcıdan 38 milyon dolarlık yatırım aldı.

Getir’e 38 milyon dolarlık yeni yatırım

Teslimat uygulaması Getir, Silikon Vadisi yatırımcılarından Sir Michael Moritz liderliğindeki bir grup yatırımcıdan 38 milyon dolarlık yatırım aldı. Sir Moritz, Getir’e kişisel yatırım fonu Crankstart aracılığıyla 25 milyon dolar yatırım yaparken, Brezilya ve Türkiye’den bazı yatırımcılar da 13 milyon dolarlık ek fon sağladı.

Getir’in hikâyesinin BiTaksi’nin başarısı üzerine kurulu olduğunu belirten Getir Kurucusu Nazım Salur, “Getir ile dünyada bir ilki gerçekleştirdik, bir pazar oluşturduk. Aldığımız yatırımlar, Türkiye’den çıkan bir fikrin elde ettiği başarıları perçinlememize ve yeni pazarlara açılmamıza destek olacak” değerlendirmesinde bulundu.

Getir’in potansiyeline inanan ve yatırım turunda liderliği üstlenen Sir Michael Moritz ise Getir’in iş modeli için “taze bir tarifle, beklenmedik malzemelerle hazırlanmış bir Türk lokumu” benzetmesini kullandı.

Seri A turunun gerçekleşmesini sağlayan Londra menşeli Numis Securities CEO’su Alex Ham da Getir’e ilişkin görüşlerini Financial Times ile paylaşarak, “Getir’e olan dış ilginin Türkiye pazarına biraz ışık tutacağını umut ediyorum. Türkiye’de 20 tane daha Getir olmadığını bilsem de, süper yetenekli bazı girişimcilerin ve gerçekten ilginç işlerin olduğunu biliyorum” dedi.

A turunun tamamlanmasıyla birlikte B turunda 100 milyon dolarlık yeni bir fon oluşturmak için görüşmelere başlayan Getir, muhtemel ek yatırımı hem yurtiçi büyümesini hızlandırmak hem de dış pazarlara açılmak için kullanacak. İlk olarak Londra’da kullanıcılarıyla buluşmak isteyen Getir’in öncelikli hedefleri arasında São Paulo, Paris ve Mexico City yer alıyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.