George Silverman: WOMM sihirdir!

MediaCat’in, Bonus Akademi’nin işbirliğiyle düzenlediği WOMM (ağızdan ağıza pazarlama) konferansı,

06.03.2007 - 22:18 | MediaCat

MediaCat’in, Bonus Akademi’nin işbirliğiyle düzenlediği WOMM (ağızdan ağıza pazarlama) konferansı, bugün Swisôtel’de gerçekleştirildi. Türkiye’de bu konuda yapılan ilk büyük etkinlik olan Konferansın en önemli konuşmacısı olan George Silverman, imkansızın mümkün olduğunu gösterdiği için WOMM’un sihir olduğunu söyledi.

Sunuculuğunu Cenk ve Erdem ikilisinin yaptığı etkinliğe MediaCat Genel Yayın Yönetmeni Pelin Özkan ve Garanti Ödemeler Sistemi Genel Müdürü Mehmet Sezgin’in açılış konuşmalarıyla başlandı.

Bu konuşmalardan sonra sahneye, aynı zamanda bir illüzyonist de olduğu için ‘ağızdan ağıza pazarlamanın sihirbazı’ diye de anılan George Silverman çıktı. ‘WOMM Nedir?’ başlıklı konuşmasına bir illüzyon numarasıyla başlayan Silverman, WOMM’un markalara tüketiciyle doğru ve kârlı bir iletişim kurmada önemli avantajlar sağlayan sihirli bir alternatif mecra olduğunu dile getirdi.

‘WOMM Ölçülebilir’ başlıklı konuşmasında Dr. Walter J. Carl, ağızdan ağıza pazarlamanın etkileri ve bu etkininin ölçülebilirliği üzerine çeşitli araştırmalardan örnekler verdi. Efsane WOMM kampanyalarının fikir babası Dave Balter ise dünyanın en itibarlı markaları olan Anheuser-Busch, Levi Strauss ve Ralph Lauren gibi markalara uyguladıkları yaratıcı pazarlama fikirlerini ‘Başarılı WOMM Kampanyaları’ başlığı altında katılımcılarla paylaştı.


YANKI YAZGAN’IN TESPİTLERİ

Konferansta, Türkiye’den, çocuk, ergen ve erişkin psikyatrisi uzmanı Prof. Dr. Yankı Yazgan ‘Beyinden Beyine Yayın’ başlıklı sunumuyla empati, kültür ve WOMM ilişkisini derinlemesine irdeledi. Yazgan şunları söyledi: “Kültürün yayılmasının ve aktarılmasının ana yollarından birisi olan fısıltı gazetesi ve dedikodu gibi mekanizmalar, insan ve insana yakın canlıların beynindeki ayna nöronların gelişmesine paralel olarak ortaya çıkar. Ayna nöronlar, insan beyninde bir başkasını anlamak, bir başkasının deneyiminden sonuç çıkarmak gibi işlevlerin de temelini oluşturur. Empati becerileri gelişkinleştikçe daha etkili bir şekilde kullanılan bu işlevler, WOM olarak tanımlanan yılların bilgi alışveriş yöntemine zemin hazırlar.”


FİKRİMÜHİM

Konferansta Türkiye’nin ilk WOMM girişimi olan FikriMühim’in Proje Koordinatörü Renan Tavukçuoğlu yaptığı prezentasyonda ‘FikriMühim’ projesini ve başarısını katılımcılara aktardı. Türk bloggerlar Alper Akcan ve Alemşah Öztürk ise ‘Biz Türkler WOMM’a Çoktan Hazırız’ diyerek, ağızdan ağıza yayılmanın Türk insanı için yeni bir kavram olmadığına değindiler.

Ana sponsorluğunu Garanti Bonus Akademi’nin üstlendiği, 650 kişinin katılımıyla gerçekleştirilen konferansın oturum sponsoru Turkcell, WOMM sponsoru FikriMühim, iletişim sponsoru Hürriyet ve hizmet sponsoru Ünite İletişim oldu.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.