MediaCat

Genç tasarımcıları büyük ödül heyecanı sardı

İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri (İTKİB) Genç Moda Tasarımcıları Yarışması finalistleri, büyük ödül için gün sayıyor.

Genç tasarımcıları büyük ödül heyecanı sardı

İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri (İTKİB) Genç Moda Tasarımcıları Yarışması finalistleri, büyük ödül için gün sayıyor. 6 Haziran’daki final gecesinde ilk koleksiyonlarını sunacak olmanın coşkusunu yaşayan genç tasarımcılar koleksiyonlarını tamamlamak için çalışıyorlar.

Tasarımlarıyla Türk modasını geleceğe taşımayı başaran ve koleksiyonları ile övgü alan Hakan Yıldırım, atölyesinin kapılarını genç tasarımcılar için ardına kadar açtı. Zorlu ön elemeleri başarıyla tamamlayan 10 finalistin, 2008 ilkbahar-yaz sezonuna yönelik hazırladıkları kadın ve erkek koleksiyonları, final gecesi defilesi için Hakan Yıldırım’ın atölyesinde hazırlanıyor.

Türk modasına Bahar Korçan, Hakan Yıldırım, Ümit Ünal, Arzu Kaprol, Hatice Gökçe gibi güçlü yetenekler kazandıran ve hazır giyim sektöründe tasarımın önemini vurgulayan İTKİB Genç Moda Tasarımcıları Yarışması, bu yıl yine Türk modasını güçlendirecek çok önemli yetenekleri ortaya çıkaracak.

Yarışmada ilk üç dereceyi kazanan yarışmacıları, yurtdışında en seçkin moda tasarım kurumlarında bir eğitim bursunun yanı sıra, para ödülü bekliyor. Ayrıca Londra’da 6 aylık bir İngilizce dil kursu ve Avrupa’nın en büyük uluslararası hazır giyim fuarı olan IGEDO Fashion Fairs Düsseldorf Fuarı’na katılım da verilecek ödüller arasında.

İTKİB Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu, yarışma ile ilgili şunları söyledi: “Sektörümüz açısından önümüzdeki tablo mutluluk vericidir. Mütevazi olmaya gerek yok, dünya artık Türk tasarımını konuşuyor. Bu açıdan bu yarışma çok önemli. Uluslararası alanda başarılara imza atan birçok tasarımcı bu yarışmadan çıktı ve onların başarıları bize gurur veriyor. Bu tasarımcılarımızın başarılarını, İTKİB olarak tasarıma yapılan yatırımın, tasarım ve tasarımcıya verilen değerin dönüşü olarak görüyoruz. Günümüzde herkes tasarımdan sözediyor, tasarımın önemi anlaşılmış durumda. Ancak İTKİB bu hareketi 16 yıl önce başlatarak vizyonunu ortaya koydu. O dönem başkanımız Sn. Okan Oğuz’a teşekkürlerimizi sunarım. Bizler, onların dalgalandırdığı bayrağı hep daha ileri götürmek için çalışıyoruz. İTKİB’in Türk tasarımcılarının önünü açan bu hareketi başlatmış olmasını çok önemsiyoruz. İTKİB genç moda tasarımcıları yarışması bir gelenek haline geldi. Önceki yarışmalardan çıkan tasarımcılar yeni yarışmacılara destek oluyor.

Artık trend setterler ve dünya moda tasarımının önde gelen isimleri Haziran ayının ilk haftasında İstanbul’u buluşma noktası olarak belirledi. İTKİB genç moda tasarımcıları yarışması tüm dünyada örnek gösteriliyor. Bizi bu noktalara istikrar ve kalitemiz getirdi. Genç tasarımcılar yarışmasına katkıda bulunan herkese teşekkür ederim.”

İTKİB Genç Moda Tasarımcıları Yarışması finalistleri

SİNEM YİĞİT YÜZÜMDEKİ ÇİZGİLER

DENİZ KOPARAL İNDİGO KADINLARI

ZEYNEP TOSUN LABİRENT FARESİ

ONGUN ÜLKER HUMAN LİFTİNG KİTES

İSMAİL MENEVŞE CARPE DİEM

RIZA FERGANA GELİNLER

MERVE ALTUNDAĞ MADALYONUN TERSİ

BERK BAŞAK HİL’AT

BENAN BAL TEKNOLOJİK ŞOK

TURGUT KOCAMAN ÖDÜL NUMARALARI

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.