MediaCat

Geleneksel ajanslar için artık çok mu geç?

Analistlerin yaptıkları araştırmalar, nicel çalışmalar ve hatta geleneksel reklam ajanslarına güvenen markaların ifadeleri ajansların, artık yeteneklerini online olarak planlamanın ve yönetmenin gerektiği çağrısında bulunuyorlar.

Geleneksel ajanslar için artık çok mu geç?

Analistlerin yaptıkları araştırmalar, nicel çalışmalar ve hatta geleneksel reklam ajanslarına güvenen markaların ifadeleri ajansların, artık yeteneklerini online olarak planlamanın ve yönetmenin gerektiği çağrısında bulunuyorlar. Geleneksel reklam ajansları, kendilerinden daha küçük, daha çevik ajanslara karşı rekabeti kaybediyorlar.

Şubat ayının sonuna doğru Forrester araştırma şirketi tarafından açıklanan raporun başlığı şuydu: ‘Yardım Aranıyor: 21’inci Yüzyıl Ajansları’ 2006’nın 4’üncü çeyreğinde Forrester, hem pazarlamacıları hem de reklam ajanslarını inceleyerek ajansların etkili olup olmadıkları konusunda bir araştırma yaptı. Araştırmaya göre, pazarlamacılardan kendi ajanslarını destekleyenlerin oranı yüzde 21. Bu da pek çok pazarlamacının kendi ajanslarını meslektaşlarına önermediklerini gösteriyor.

Amerika’da mart ayında,100’den fazla pazarlamacının sadece yüzde 10’u üzerinde yapılan araştırma sonucunda, pazarlamacıların ortak oldukları ajansları interneti kullanıp kullanmadıklarına göre seçtikleri ortaya çıkarıldı.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.