Geleceğin Avrupası Türkiye’de tartışılıyor

Avrupa Siyasi Danışmanlar Derneğinin (EAPC) bu yılki toplantısı 6-8 Mayıs tarihleri arasında İstanbul’da gerçekletirilecek.

30.04.2004 - 00:00 | MediaCat

Avrupa Siyasi Danışmanlar Derneğinin (EAPC) bu yılki toplantısı 6-8 Mayıs tarihleri arasında İstanbul’da gerçekletirilecek. “Yarının Avrupası-Sınırsız Demokrasi” temasının işleneceği toplantı Four Season Hotel’da yapılacak.

Toplantının ana gündemini geleceğin Avrupasının siyasi yapısı oluşturuyor. Toplantıda ayrıca Müslüman ülkelerdeki demokrasi uygulamaları, siyasi kampanya teknikleri ve seçimler tartışılacak.

Açılış konuşmalarını Mehmet Ural ve Andrey Bulychev’in yapacağı toplantıya yurtiçinden ve yurtdışından siyasi danışmanlar, bürokratlar ve çok sayıda gazeteci katılacak.

EAPC’nin tarihçesi
Avrupa Siyasi Danışmanlar Derneği (EAPC) 1996 yılında Viyana’da kuruldu. Derneğin kurucuları Amerikalı Joe Napolitan ve Fransız Michel Bongrand. Derneğin bugün Avusturya, Belçika, Kanada, Finlandiya, Fransa, Almanya, İtalya, Yunanistan, Litvanya, Malta, Hollanda, Rusya, İspanya, İsveç, İsviçre, Türkiye, Ukrayna, İngiltere ve Amerika’dan 62 üyesi bulunuyor.
EAPC Programları
Program 1     Program 2