Geçtiğimiz haftanın en çok reklam alan dizileri hangileri?

Medya Takip Merkezi (MTM), 8-14 Ekim haftasında, en çok izlenen sekiz kanalda yaptığı reklam ölçüm sonuçlarını açıkladı. Yayımlandığı günün en çok izlenen yapımı olan...

16.10.2007 - 09:27 | MediaCat

Medya Takip Merkezi (MTM), 8-14 Ekim haftasında, en çok izlenen sekiz kanalda yaptığı reklam ölçüm sonuçlarını açıkladı. Yayımlandığı günün en çok izlenen yapımı olan Kurtlar Vadisi Pusu, izlenme oranlarını, reklamlarıyla desteklemeye devam etti. İşte araştırmanın diğer sonuçları…

8-14 Ekim haftasında, prime-time yayın dilimini kapsayan araştırma, yerli dizilerin sayısında, 1-7 Ekim haftasına göre % 21’lik bir düşüşün gerçekleştiğini ortaya koydu. Kanalların, Ramazan Bayramı nedeniyle hem risk almak istememeleri, hem de bayrama özel eğlence programları hazırlamaları nedeniyle, bazı dizilerin yeni bölümleri yayımlanmadı. MTM’ nin, genel içerikli yayın yapan sekiz TV kanalını araştırarak elde ettiği verilere göre; geçtiğimiz hafta 42 yerli dizi, yeni, özel ve tekrar bölümleriyle izleyenlerin ilgisine sunuldu.


Hem izleyicinin hem reklamverenin gözdesi: Kurtlar Vadisi Pusu…

Kurtlar Vadisi Pusu, haftanın en çok reklam alan yerli dizisi olma unvanını korumaya devam etti. 11 Ekim’de izleyenleri ile buluşan Kurtlar Vadisi Pusu, reklamverenin gözdesi olmayı sürdürürken, reyting sıralamasında da birinciliği kimselere bırakmadı. Gecenin en çok izlenen yapımı olan dizi, 55 markanın 140 reklam filmini, 55 dakika boyunca izleyicisiyle buluşturdu.

Haftanın en çok reklam alan ikinci yerli dizisi ise tek bölüme 121 reklam alan Binbir Gece oldu. Salı gecesinin en çok izlenen programı olan bu iddialı yapım, reklamverenden de yoğun ilgi gördü. Dizi, 63 markanın reklam filmlerini, yaklaşık 47 dakika boyunca izleyicisiyle buluşturdu.

Reşat Nuri Güntekin’in ünlü eseri Dudaktan Kalbe’nin izlenme oranları önceki haftaya oranla artış gösterirken, aldığı reklam sayısı da arttı ve dizi, haftanın en çok reklam alan üçüncü yapımı oldu.


En çok reklam alan yerli dizilerin üçte biri, Kanal D ekranlarında…

En çok reklam alan yapımlar, Kanal D ekranlarından izleyenleri ile buluşurken; en çok reklam alan 15 yerli diziden 5’i, Kanal D ekranlarında yer aldı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.