GCI PR, Cohn & Wolfe oldu

WPP Group Plc'nin 2 Halkla İlişkiler Danışmanlık şirketi GCI Group ve Cohn & Wolfe...

07.01.2009 - 14:34 | MediaCat

WPP Group Plc’nin 2 Halkla İlişkiler Danışmanlık şirketi GCI Group ve Cohn & Wolfe, dünyanın en büyük 5 halkla ilişkiler danışmanlık şirketinden biri olmak için birleşti. Cohn & Wolfe markası altında birleşen iki şirketin tüm bilgi ve birikiminin birleşmesiyle ofis sayısı 50’ye, çalışan sayısı 1000’e çıktı.

Kurulduğu 2001 yılından bugüne, Türkiye’de 75’ten fazla saygın markaya hizmet vermiş olan GCI İstanbul, yine WPP Group Plc’ye bağlı olarak faaliyet gösteren Cohn & Wolfe ile Ağustos 2008 tarihi itibarıyla Cohn & Wolfe çatısı altında birleşti. Böylece dünyanın en büyük iletişim danışmanlığı şirketlerinden biri olan Cohn & Wolfe, daha da genişlemiş bilgi akışı, networkü ve tecrübesi ile İstanbul ofisinde hizmet vermeye başladı.

GÜÇ, TECRÜBE, YAYGINLIK VE KANALLAR İKİYE KATLANIYOR

Dünyanın en büyük 5 PR danışmanlık şirketlerinden biri olan Cohn & Wolfe; bugün yaklaşık 50 ofisi ve 1000’den fazla çalışanıyla farklı ülkelerde, saygın markalara hizmet veriyor. İki kurumun birleşmesiyle katlanan bilgi kaynağı, tecrübeli fikir lideri sayısı, ‘know how’ gücüne ek olarak, İstanbul’daki ofisin Grey Group’a bağlı bir şirket olması, kreatif ve stratejik destek açısından büyük bir ekstra güç sağlıyor.

Cohn & Wolfe CEOsu Donna İmperato birleşmeyi duyururken;”GCI çok geniş ve çok etkin bilgi akışı olan bir network ajansı idi. Cohn & Wolfe ise sektöründe yaratıcılığı ile ün yapmış bir ajans olarak tanınıyordu. WPP Group Plc bu iki şirketin güçlü yanlarını değerlendirerek bu birleşme ile iki ajansın tüm know how’ını ve değerli isimlerini bir araya getirip dünyanın en büyük 5 ajansından biri haline getirmeyi hedefledi. İki şirketin birleşmesiyle birlikte yeni Cohn & Wolfe çok büyük bir marka olmakla birlikte yine butik hizmet anlayışına devam edecek. Bu yüzden de mottosunu: Bigtique olarak belirledik.

Birleşme hakkında konuşan Cohn & Wolfe Genel Müdürü Şebnem Çamaş, “Yedi yıl önce Grey İstanbul çatısı altında İstanbul’da ofisini açtığımız GCI İstanbul Halkla İlişkiler iletişim danışmanlığı şirketimiz artık Cohn & Wolfe İstanbul olarak anılacak. Yedi yıl boyunca 75’in üzerinde markaya hizmet verdik ve bugüne kadar hizmet verdiğimiz tüm markalar halihazırdaki en büyük referanslarımız. Sadece ülkemizde değil, dünya genelinde hizmet verdiği eski-yeni tüm markaları referans gösterebilen ajans sayısının az olduğunu düşünüyorum. Türkiye’de çok az ajansın sahip olabildiği bir network gücü ve bilgi kaynağını kullanma ve kendini sürekli geliştirebilme imkanı olan, mesleği ile yaşayan, tecrübeli ve çalışkan bir danışman ekibiyle hizmet veren Cohn & Wolfe takımının, yeni yapısı ile birlikte gerek hizmet alanları, gerekse hizmet şekli ile pazarda yeni bir soluk olacağı inancındayım. Dünyanın en yaratıcı ajanslarından biri olan Cohn & Wolfe ile birleşmemizin vizyonumuza büyük katkı sağlayacağını düşünüyorum. Uluslararası network’ün bir parçası olmanın, hem de yüzde 100 parçası olmanın, özellikle dünyada kendi alanımızda neler olduğunu en yakından takip etmek, başarı hikayelerine ulaşmak, kaynakça yaratmak ve farklı metodları incelemek adına ne kadar büyük faydası olduğuna yıllarca tanık olduk. Medya ilişkilerimizdeki gücümüze ek olarak bu katmadeğer ile rakiplerimize nazaran her zaman bir adım önde olduğumuza inanıyoruz” dedi.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.