MediaCat

Gazeteport medya dünyasına iddialı girdi

İnternet gazetesi olan Gazeteport, gazete ve diğer internet sitelerine rakip olacağa benziyor.

Gazeteport medya dünyasına iddialı girdi

İnternet gazetesi olan Gazeteport, gazete ve diğer internet sitelerine rakip olacağa benziyor. Vatan Gazetesi’nden ayrılan Yavuz Semerci, 45 kişiden oluşan muhabir kadrosuyla bir internet gazetesi olan ‘Gazeteport’u kurdu.

Zaman gazetesine konuşan Semerci, oluşturdukları sağlam kadroyla kopya haberler yapmayacaklarını söyleyerek, çalışanlarının gazete ve televizyon çalışanlarından farksız olacağını vurguladı.

Sitede, ekonomi, spor, dış haberler, istihbarat, kültür-sanat, yaşam ve magazin gibi bölümlerin bulunacağını belirterek kendi özel haberlerine ağırlık vereceklerini, kendi gündemlerini oluşturacaklarını ve yaptıkları haberlerin kaynak gösterilmeden kullanılamayacağını söyledi.

Yavuz Semerci’nin verdiği bilgiye göre, Gazeteport’un yazarları sadece sitede yazacak. Sitede yazmanın zor olduğunu da vurgulayan Semerci, çok okunan bir sitede yazmanın cesaret gerektirdiğini söyledi.

Sitede, haberlerin dışında, diğer haber siteleri ve anketler bulunacak. Haberlere yorum yazılabilecek. Yazılan yorumlar, diğer sitelerde olduğu gibi moderatörler tarafından takip edilecek.

Yayınlayacakları haberlerin çizgisi hakkında Semerci, ‘Biz merkezdeyiz, bu ülkenin değerlerine sahip, yüzü Batı’ya dönük çağdaş ve ortak yaşam kültürünü önemsiyoruz. Habere ideolojik olarak bakmıyoruz.’ dedi.

Semerci son olarak sitede ilk anda hedefledikleri okuyucu sayısının 150 bin civarında olduğunu, yıl sonuna kadar 500 bin kişiye ulaşmayı hedeflediklerini belirtti.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.