Gap’da büyük değişim

Gap, "LogoGate" adıyla anılan logo fiaskosunun ardından yeni bir başlangıç yapmaya hazırlanıyor.

02.02.2011 - 00:00 | MediaCat

Gap, "LogoGate" adıyla anılan logo fiaskosunun ardından yeni bir başlangıç yapmaya hazırlanıyor.

Üç buçuk ay önce logosunu değiştirerek büyük zarar eden Gap, firmada büyük değişiklikler yapıyor. İlk olarak, logogate faciasında sorumlu görülen 24 yıllık Gap çalışanı Marka Hansen görevinden alındı. Ardından da uzun yıllardır çalıştığı global ajansı Laird & Partners ile yollarını ayıran marka Ogilvy ile anlaştı.

Ogilvy’nin yönetici müdürü ve OgilvyEarth sürdürülebilirlik uygulamasının kurucusu olan Seth Farbman, Gap’ın global şef pazarlama sorumlusu olarak çalışacak. Geçtiğimiz yıllarda Ivy Ross Gap markasının pazarlama stratejilerini belirlemekteydi. Gap’ın medya sözcüsü Louise Callagy, Ivy Ross’un Gap’ın başka bir bölümünde görevlendirileceğini belirtiyor.

Gap ayrıca global pazarlama operasyon merkezini New York’a taşıyor. Burada Kuzey Amerika Gap yetişkin ürünlerinin başkanı olan Pam Wallack yönetiminde "global yaratıcı merkez" kurularak halkla ilişkiler, dizayn ve üretim ilişkileri merkezileştirilecek.

Ani bir basın toplantısında konuşan Gap Inc. Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Glenn Murphy,"Marka Hansen ve ben yaptığımız toplantıda Gap markasını yeni bir seviyeye yükseltmek için firmada değişiklik yapma zamanının geldiğine karar verdik. Marka Hansen’e bugüne kadar Gap’e kattıklarından dolayı teşekkür ederiz." dedi.

Marka Hansen, Kasım ayında Gap’ın marka yenileme sürecinde yaşanan başarısızlıkta payı olan yöneticilerinden biriydi. Koyu Helvetica fontu kullanılarak hazırlanan, Facebook ve bloglarda müşteriler tarafından yoğun olarak eleştirilen Gap logosu tanıtıldıktan 4 gün sonra piyasadan çekilmiş ve yeniden Gap’ın alışık olduğumuz logosu kullanılmaya başlanmıştı.

Gap sözcüsü Callagy’nin açıklamasına göre Marka Hansen’in işten ayrılması ve Laird & Partners ajansı ile yolların ayrılmasının tek sebebi logo faciası değil. Callagy, Gap markasının son dönemde değer kaybettiği ve markaya yeniden değer kazandırılması için yeni bir planlamayla yola çıktıklarını dile getirdi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.