Duvarların dili olsa

Fransız yapı marketten masalcı duvar kağıdı.

31.05.2017 - 10:58 | Arzu Nilay Kocasu

Duvarların dili olsa

İlgili ebeveynlerin kanatları altında geçen mutlu ve sağlıklı bir çocukluk, yatmadan önce ebeveynlerin çocuklarına okudukları masallarla özdeşleştirilir çoğu zaman. Annenin veya babanın çocuğuna masal okuyacak vakit ayıramaması yalnız ve aile şefkatinden uzak geçen biraz mutsuz bir çocukluğa delalet eden bir klişedir genellikle.

Muhakkak ki ebeveyn ile çocuk arasındaki bağların sıkılaşmasına bir hayli katkısı bulunan bu pratik, gündelik yaşamlarımızı etkileyen teknolojiyle birlikte dönüşerek, Fransa menşeli yapı market Castorama’nın ellerinde biraz farklı bir şekle bürünüyor: Magic Wallpaper.

Çocukların duvarlarını süslemek üzere tasarlanmış interaktif bir duvar kağıdı olan Magic Wallpaper, üzerindeki karakterleri akıllı cihazlarıyla taratan ebeveynlerine, her bir karakter ve her bir çift karakter için farklı bir masal sunuyor. Kullanıcısına Sesli (uygulaman masalı bizzat anlatıyor) ve Yazılı (uygulama masalı -belirli kelimelerin üzerine basıldığında efekt çıkaracak şekilde- metin olarak paylaşıyor) olmak üzere iki farklı seçenek sunan uygulamada yer alan her bir masal yaklaşık beş dakika sürüyor.

Uygulama AppStore ve Google Play’dan indirilebilir. Ancak duvar kağıdını almak için bir Castorama şubesi bulmak gerekiyor.

KÜNYE

  • Reklamveren: Castorama
  • Reklam Ajansı: TBWA/Paris
  • İllüstratörler: Paul Reyrolle, Jeremy Armand, Fabien Gille, Romain Belleville
  • Dijital Tasarım: DANParis
Kaynak: The Stable

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.