MediaCat

Fransa’dan otomobil reklamlarına yönelik yasa

Fransa hükümeti, çevre dostu ulaşım yöntemlerine talebi artırma hedefinde.

Fransa’dan otomobil reklamlarına yönelik yasa

Fransa hükümeti, daha sürdürülebilir ulaşım yöntemlerini teşvik etmek amacıyla, ülkedeki tüm otomobil reklamlarının izleyicilere çevreye duyarlı ulaşım alternatiflerini hatırlatmasını zorunlu kılan bir yasa tasarısı hazırladı.

1 Mart tarihinden itibaren yürürlüğe girmesi planlanan yasada, otomobil reklamlarında yürüme, bisiklete binme, araç paylaşımı ve toplu taşıma gibi ulaşım seçeneklerinin teşvik edilmesi gerektiği belirtiliyor.

Bu doğrultuda reklamverenlerden, “Kısa yolculuklar için yürüyün veya bisiklete binin” , “Araç paylaşımını düşünün” , “Her gün toplu taşıma araçlarını kullanın” sloganlarından herhangi birini basılı, dijital, radyo ve televizyon reklamlarının tümüne dahil etmeleri bekleniyor. Otomobil üreticilerinin reklamlarında ek olarak “kirlilik olmadan hareket et” anlamına gelen #SeDéplacerMoinsPolluer etiketini de kullanmaları gerekecek. Bu kurallara uymayan şirketler 50 bin euro tutarında para cezasına çarptırılabilecek.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.