FOX’tan dizi iletişiminde bir ilk

Kanal yeni dizisi Umuda Kelepçe Vurulmaz'ın lansmanı için The Loop ile gerçek zamanlı bir iletişime imza attı.

16.11.2016 - 13:22 | MediaCat

FOX'tan dizi iletişimine yenilikçi yaklaşım

FOX, yedi mahkum gencin hikâyesini anlatan yeni dizisi Umuda Kelepçe Vurulmaz’ın lansmanı için Mindshare The Loop ile bir ilke imza attı.

Mindshare’in günümüz medya dünyasındaki pazarlama yaklaşımları için geliştirdiği global, gerçek zamanlı bir teknoloji çözümü ve çalışma şekli olan The Loop felsefesinin temelinde, verileri gerçek zamanlı olarak yansıtan yüksek teknoloji ürünü bir bilgisayar sistemi ve verilerin aktığı çok sayıda ekran, bu teknolojiyi besleyen data ve data sağlayıcılar, en önemlisi de bu datayı kullanan ekiplerin uyumundan oluşan yeni bir çalışma biçimi ve iş kültürü yer alıyor.

FOX'tan dizi iletişimine yenilikçi yaklaşım

Mindshare’in The Loop odasında bir araya gelen oyuncular, yapım ekibi, FOX pazarlama ve medya ekibi, Mindshare, Somera, Genart ve Jeton bir yandan diziyi takip ederken diğer yandan gerçek zamanlı olarak kampanyayı yönettiler.

Kampanyada kullanılan dijital ve sosyal medya verilerini gerçek zamanlı takip eden topluluk sosyal medya konuşmalarını da takip ederek dizi izleyicilerinin anlık duygularına göre oyuncularla birlikte içerik üretti. Dizi öncesi Facebook’ta canlı yayın yapıldı, dizi esnasındaysa izleyicilerin tepkilerine göre içerikler paylaşıldı. Dizi içerisindeki sahnelerden hazırlanan içerikler ise konuşmalara paralel olarak yatırımla desteklendi. Diziyi online olarak izletmek için FOX canlı yayın sayfasına çeşitli kanallardan yönlendirme yapıldı. Rakip dizilerin konuşulmaları takip edilerek diziyi öne geçirecek aksiyonlar alındı.

Tüm bu gerçek zamanlı aksiyonlar sonucunda Umuda Kelepçe Vurulmaz için tüm dijital mecralarda 4 milyonun üzerinde gösterim yapıldı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.