Fotoğraflarla Aygaz’ın 50 yılı

50. yılını çeşitli etkinliklerle kutlayan Aygaz, 19 Eylül – 16 Aralık 2011 tarihleri arasında, kendi hikâyesini anlatan sergiye ev sahipliği yapıyor.

15.09.2011 - 00:00 | MediaCat

50. yılını çeşitli etkinliklerle kutlayan Aygaz, 19 Eylül – 16 Aralık 2011 tarihleri arasında, kendi hikâyesini anlatan sergiye ev sahipliği yapıyor.

Danışmanlığını Bahattin Öztuncay’ın, tasarımını Ersu Pekin’in gerçekleştirdiği, fotoğraf sanatçısı Murat Germen’in objektifinden yansıyan, Aygaz ve Koç Holding koleksiyonundan seçilen fotoğraflardan oluşan sergi; 16 Aralık 2011 tarihine kadar Aygaz Genel Müdürlük binasında tarih ve sanatseverlerle buluşacak.

Sergide, fotoğraflarla markanın ve Türkiye’de LPG kullanımının yarım asırlık hikayesi eski ve yeni çekilmiş fotoğraflarla anlatılmaya çalışılacak. Sergide ayrıca, LPG’yle değişen 60’lı yılların günlük hayatı ile “iki buçuk gözlü” gazlı ocağı; birbiri ardına açılan tesisler; 60’lı ve 70’li yıllarda tesislerin sembolü olan beyaz küreler; 80’li ve 90’lı yıllarda gaz ticaretinde Aygaz’ı birinci sıraya yerleştiren deniz filosu, LPG’yi merkezileştiren dökmegaz; 2000’lerde bu rahatlığı otomobillere taşıyan otogaz ve 2000’li yılların Aygaz’ının, sosyal ve kültürel projeleri sayesinde, tüketicisiyle kurduğu kalıcı ilişki gözler önüne serilecek.

Sergide yer alan Aygaz ve Koç Holding arşivinden derlenmiş eski fotoğraflar, Murat Germen’in objektifinden yansıyan yeni görüntülerle birlikte, Aygaz’ın 50 yıllık sembollerini fotoğraf meraklılarına aktaracak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.