Fizy.com’a erişim engellendi

Türkiye'deki internet kullanıcılarının yoğun olarak kullandıkları Fizy.com'a erişim, mahkeme kararı ile...

28.12.2010 - 00:00 | MediaCat

Türkiye’deki internet kullanıcılarının yoğun olarak kullandıkları Fizy.com’a erişim, mahkeme kararı ile bugün saat 10:00 itibariyle engellendi.

Fizy.com, MÜYAP başvurusu sonucu alınan kararla kapatıldı. MÜYAP telif haklarını gerekçe göstererek mahkemeye başvurdu. Alınan bilgiye göre fizy.com‘a erişim TC Beyoğlu Cumhuriyet Savcılığının 17.12.2010 tarih ve 2010/93 sayılı kararı gereği Basın Muhalefet Kanununa aykırı yayınlar yaptığı gerekçesiyle engellendi ve görünüşe bakılırsa, karar uygulanmış durumda.
İstanbul – Beyoğlu Cumhuriyet Savcılığının PC Extra’ya yaptığı özel açıklamaya göre, Müyap‘ın başvurusuyla incelemeye alınan fizy.com adlı internet sitesinde telif hakları Muyap tarafından korunmakta olan eserlerin telif bedelleri ödenmeksizin yayınlanmasına devam edilmesine istinaden yapılan başvuru sonucunda, Beyoğlu Basın Savcılığı Muyap’ı haklı buldu ve önleyici tedbir olarak siteye erişimin engellenmesi kararını ilgili makamlara iletti.

Müyap’ın hangi sanatçıların hangi eserleri için başvuruda bulunduğu bilgisi ise henüz yok. fizy.com’un tüm dünyada günde ortalama 600 bin’in üzerinde ziyaretçisi bulunuyor.
fizy.com’un en önemli özelliği bir Türk markası olması  ve başkalarının aksine yurtdışında değil Türkiye’de servis vermeye devam etmesi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.