Fırsatlara açılan kapılar

Uber, logosuyla başlayan yenilenme sürecini bir reklam kampanyasıyla taçlandırıyor.

17.09.2018 - 10:30 | Arzu Nilay Kocasu

Fırsatlara açılan kapılar

Geçtiğimiz günlerde logosunu ve mobil uygulamasını yenileyen Uber, geçirdiği değişimi dokuz yıllık marka tarihinin en büyük kampanyasıyla mümkün olduğunca geniş bir kitleye duyurmaya hazırlanıyor.

Hayli yüksek bir medya harcamasıyla pazar günü NBC’nin New York Giant – Dallas Cowboys maçı sırasında (Ad Age verilerine göre geçen yıl NBC’de aynı zaman diliminde yayınlanan 30 saniyelik bir reklam filmi 699 bin 602 dolardı) ekranlarda boy gösteren “Doors are always opening” reklamıyla şirketin bugüne kadar hazırladığı en büyük kampanyanın ilk adımını atan marka, kampanyasını dijital mecralarda ve ABD’nin en büyük şehirlerindeki açıkhava çalışmalarıyla sürdürecek.

Uber araçlarının kapıları aracılığıyla farklı Uber kullanıcılarının birbirinden farklı hikâyelerinden kesitlerin sunulduğu reklam filmiyle, harekete geçmek isteyenlerin her yerde fırsatlarla karşılaşabileceklerini söylemek istediklerini belirten Uber ECD’si Paulie Dery kampanyayı şu sözlerle anlatıyor:

“Bir köşede uslu uslu oturursanız ne olur biliyor musunuz? Hiçbir şey olmaz. Bence bu harika bir Uber hikâyesi. Biz hareketin herkes için daima daha iyi şeylere vesile olduğuna inanıyoruz ve kampanyamızın anafikrini oluşturan da işte bu.”

Kaynak: Ad Age

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.