Bir adfreak vakası: Fıkra gibi reklam

Samsun'daki mermer ustası reklamını yapmak için çatıya mezar koyunca türbe ziyaretleri baş gösterdi.

30.10.2012 - 07:08 | MediaCat

Samsun’un Kavak ilçesinde reklam amacıyla 3 katlı inşaatın çatısına yerleştirilen mermer mezarı, insanların türbe sanarak ziyarete gelmeleri şaşkınlık yarattı.

Kavak ilçesinde 12 yıldır mermer ustası olan 2 çocuk babası Hamit Yerişkin, 4 yıl önce Bahçelievler mahallesinde kendisine bir iş yerini açtı. Reklamını yapmak için de işyerinin yanında bulunan 3 katlı inşaat halindeki binanın çatısına mermer mezar yerleştirdi.

Çatıdaki mezarı gören yurttaşlar, mezarın bir türbe olduğunu düşünerek kabri ziyaret etmek için binaya gelmeye başladı. Bu durumun işlerinin artmasını sağladığını belirten Hamit Yerişkin şöyle dedi: “Bazen merak edip çatıdaki kabri soruyorlar. Biz de mezarın boş olduğunu söylüyoruz. İşyerimize gelen ve daha sonra iş yaptığımız çok müşterimiz oldu. Bu sayede çevre illerden de iş aldım. Mezarın çok faydasını gördüm.”

Mezarı gören yurttaşların dua okuduğunu anlatan Yerişkin şöyle devam etti: “Boş mezara dua edenler de oldu. Zaman içerisinde bu mezarı türbe sanıp kabir ziyaretine bile gelenler oldu. Bir defasında iki kişi mezarda cenaze olup olmadığına dair birbirleriyle iddiaya girip buraya geldiler. Çok güzel tepkiler alıyoruz.”

 

(kaynak: özgür gündem)

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.