MediaCat

Fikirleri işe dönüştürecek destek TEB’de

TEB'in desteklediği girişimcilerden İsmail Berber'in gerçek başarı hikâyesiTürkiye’nin en kapsamlı Girişim Bankacılığı’nı başlatan TEB; 10 ayda hedeflerini aşarak finansal olarak 17 bin, eğitim ve danışmanlık ile de 3 bin girişimciye destek sağladı. Girişimcilerin hayallerini gerçeğe dönüştürmesine yardımcı olan TEB, desteklediği girişimcilerden İsmail Berber’in gerçek başarı hikâyesiyle reklam kampanyasına taşıdı.

Girişimcilerin parlak fikirlerini ekonomiye kazandırmak için yola çıkan TEB Türkiye’nin en kapsamlı Girişim Bankacılığını başlatarak, finansal ve finansal olmayan ürün ve hizmetlerle girişimcileri destekliyor.

Girişimcilerin dilinden hizmet vermeye müşteri temsilcilerinden başlayan TEB, kredilendirme süreçlerini de girişim dinamiklerini göz önünde bulundurarak yeniden düzenledi. Bununla birlikte girişimciler için danışman banka görevini üstlenen TEB, İstanbul’da hayata geçirdiği TEB Girişim Evi’nin kapılarını ‘iş fikrim var’ diyen herkese ücretsiz olarak açtı. TEB Girişim Evi’nde girişimcilere, projelerinin fikir aşamasından gerçek bir işe dönüştürmesi aşamasına kadar yol gösteriyor. Bu kapsamda TEB, 10 ayda yaklaşık 3 bin girişimciye, 800 saat eğitim verdi. Yine 200 girişimci yaklaşık 400 saat danışmanlık hizmeti aldı. Girişimcilere sadece eğitim ve danışmanlık hizmeti vermekle kalmayan TEB, 273 projeyi dinledi ve bu projelerden 31’i için Girişim Evi’nde bulunan Kuluçka Merkezi’nin olanaklarını seferber etti. TEB, Girişim Evi çatısı altında söz konusu bu proje sahiplerine danışmanlığın yanı sıra ihtiyaç duydukları fiziki çalışma ortamını sunarken, onlara projelerini tanıtmaları için imkânlar da yaratıyor.

TEB Girişim Bankacılığı ‘gerçek’ bir hikâye ile ekranlarda

TEB, Girişim Bankacılığı ile sağladığı tüm bu hizmetleri, destek verdiği girişimcilerden biri olan İsmail Berber’in gerçek başarı hikâyesiyle ekranlara taşıdı. İsmail Berber’in bizzat oynadığı reklam filminde, senaryosundan çekimine kadar en önem verilen unsur; gerçeklik oldu. Herkesin TEB Girişim Bankacılığı ile birlikte yaşanmış bir başarı hikâyesine tanık olması için filmde İsmail’in yaşadığı ev, çalıştığı atölye, ailesi ve komşuları yer aldı. Hikâyeyi anlatan ses de İsmail Berber’in kendi sesi. Manajans/JWT tarafından hazırlanan TEB Girişim Bankacılığı reklam filmi; Spark Film ve yönetmen Emre Şahin tarafından üç günde çekildi.

“TEB ile yazılmış gerçek başarı hikayelerine devam ediyoruz”

TEB Marka ve İletişim Direktörü Zeynep Demirkol, “TEB olarak KOBİ Bankacılığı alanında benimsediğimiz ‘Danışman Banka’ yaklaşımıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu anlayışla, KOBİ Bankacılığı reklam filmlerinde gerçekliği ön planda tuttuğumuz bir iletişim stratejisi izliyoruz. İki yıl önce, bir yumurta üreticisinin TEB’le ihracatçıya dönüşmesi hikayesini ekrana taşımıştık. Başarı hikayesi boyunca banka olarak birlikte yol aldığımız müşterimiz bizzat reklam filminde rol almıştı. Uzun soluklu çalışmaların ve iş ortaklıklarının önemli olduğu KOBİ Bankacılığı alanında, iletişim stratejimizi de bu çerçevede belirliyoruz. İletişim stratejimizi reklam filmlerinde hayata geçirmeye devam ediyoruz. Şimdi de TEB Girişim Bankacılığı’nın destekliği girişimcilerden İsmail Berber’in gerçek hikayesini reklam kampanyamıza taşıdık” dedi.

İsmail Berber’in hayalini gerçekleştirmek için yola TEB ile çıktığını söyleyen Demirkol, “İsmail, TEB’in desteklediği ilk girişimcilerden. Banka olarak İsmail’le tanışıklığımız iki yıl öncesine dayanıyor. Hayalini gerçekleştirme aşamasında İsmail’in hep yanındaydık. Zorluklar karşısında kendisine hep destek olduk. Bu nedenle, bugün projesini gerçeğe dönüştürmüş olması bizlere ayrı bir heyecan veriyor. Reklam filminde de bu heyecanımızı ve TEB olarak başarı hikayesi boyunca İsmail’le birlikte yürüdüğümüzü yansıtmaya çalıştık. TEB başarı hikayeleri yazdıkça biz de bunun örneklerini ekrana taşımaya devam edeceğiz” diye konuştu.

“Gerçek bir öyküyle girişimcileri cesaretlendirmek istedik”

Manajans/JWT Kreatif Direktörü Sami Basut, “TEB’in girişimcilere sağladığı finansal ve finansal olmayan desteklerini tüm Türkiye göstermemiz, her girişimciye kapımızın açık olduğunu anlatmamız gerekiyordu. Bunu için de gerçek girişimcilerin, gerçek hikayeleriyle dolu bir kaynağı, TEB Girişim Evi’ni kullandık. TEB Girişim Evi’ndeki girişimcilerin hayallerini, çektikleri zorlukları, başarıya giden yolda TEB’in verdiği desteği anlatarak, girişimci adaylarını cesaretlendirmek istedik. Bu noktada karşımıza İsmail Berber çıktı. Elektrikli taşıt yapmayı kafasına koymuş, gece gündüz çalışarak bu hayalini gerçekleştirmiş gencecik bir teknogirişimci…. Hayal ettiği arabayı yapmıştı yapmasına ama o arabayı nasıl satacağına, nasıl pazarlayacağına dair bir fikri yoktu. İsmail’le TEB’in yollarının kesiştiği nokta da tam burasıydı. Reklam filminin senaryosunun yazımından filmin çekim tekniğine kadar dikkat ettiğimiz önemli unsur; gerçeklik oldu. İzleyenlerin yaşanmış bir başarı hikayesine tanık olmasını istedik. Bu yüzden de filmde İsmail’in çocukluğundan beri yaşadığı ev, yıllarca ter döktüğü atölyesi, ona hep destek veren ailesi, mahallesindeki komşuları, hepsi gerçek insanlar, gerçek mekânlar…” dedi.

TEB’le Girişim Facebook Sayfası

Künye:

Reklamveren: TEB

Reklamveren Ekibi: Zeynep Demirkol, İlke Erdener ve Murat Olgaç

Ajans: Manajans/JWT

Yaratıcı Ekip: Tuğbay Bilbay, Sami Basut, Emrah Yörük, Renan Erdener ve Bilge Tekin

Müşteri İlişkileri: Fulya Özarı, Barış Alemdar ve Didem Kurt

Ajans Prodüksiyon: Şafak Serter

Prodüksiyon Şirketi: Spark Film

Yönetmen: Emre Şahin

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.