Fikir Sahibi’nden engelliler için ‘gönüllü’ reklam!

Fikir Sahibi Reklam Ajansı, İstanbul Zihinsel Engelliler İçin Eğitim ve Dayanışma Vakfı (İZEV) yararına ‘gönüllü’ reklam filmi hazırladı.

14.12.2011 - 00:00 | MediaCat

Fikir Sahibi Reklam Ajansı, İstanbul Zihinsel Engelliler İçin Eğitim ve Dayanışma Vakfı (İZEV) yararına ‘gönüllü’ reklam filmi hazırladı.
 
Tüm oyuncuların ve ekibin gönüllü olarak yer aldığı projeye ödüllü yönetmen Cemil Ağacıkoğlu, klip ve reklam filmleriyle tanınan görüntü yönetmeni Doğan Sarıgüzel, oyuncu Turgay Aydın, MTN Film, Sinefekt ve MPM Medya da bedelsiz olarak destek verdi.
 
İstanbul Zihinsel Engelliler İçin Eğitim ve Dayanışma Vakfı (İZEV) yararına Fikir Sahibi Reklam Ajansı tarafından gönüllü olarak hazırlanan reklam filmi dün akşam itibariyle yayına girdi.
 
Reklam filminin proje sahipliğini Fikir Sahibi Reklam Ajansı üstlenirken, yönetmenliğini ödüllü yönetmen Cemil Ağacıkoğlu yaptı. Reklam filmleriyle tanınan görüntü yönetmeni Doğan Sarıgüzel, oyuncu Turgay Aydın, MTN Film, Sinefekt ve MPM Medya da projede gönüllü olarak yer aldı. 
Projenin mimarları gönüllü olarak başlattıkları bu kampanyada, zihinsel engelin fiziksel engellerden çok daha farklı olduğunu vurguluyor.
 
Fikir Sahibi Reklam Ajansı’nın iki genç kurucusundan Ceren Atasoy Suveren, projenin İZEV Başkanı Berti Erbeş’e kendileri tarafından sunulduğunu ve Erbeş’in de projeyi çok beğendiğini söyledi.

Suveren, “Berti Bey senaryoyu okuduğunda çok heyecanlandı ve ‘bunca zamandır anlatmak istediğim şey de buydu’ dedi. Cemil Ağacıkoğlu, Turgay Aydın, MTN Film, Doğan Sarıgüzel, Sinefekt ve MPM Medya’nın projeye koşulsuz olarak yardımcı olmalarıyla bu proje, bir reklam kampanyası olmaktan çıkıp bir sosyal sorumluluğa dönüştü. Böyle bir projenin içinde yer almaktan mutluluk duyuyoruz. Bu çalışmada bize destek olan herkese çok teşekkür ediyoruz. Gerçek bir sosyal dayanışma örneği olan bu reklam projesinden hareketle, herkesi zihinsel engel konusunda duyarlı olmaya davet ediyorum’’ şeklinde konuştu. 
 
‘Duygusal sömürüye yer vermiyoruz’
Fikir Sahibi Reklam Ajansı’nın diğer genç kurucusu Handan Dumlu ise, hazırladıkları reklam filminde izleyiciye zihinsel engelli bireylerin aileleriyle empati kurdurmayı amaçladıklarını söyleyerek,  “Reklam filmimiz, kendimizi fiziksel engelli birinin yerine koyabilirken, zihinsel engellilerin yerine koyamayacağımızı, ancak en azından onların aileleriyle empati kurabileceğimizi çarpıcı bir şekilde dile getiriyor. Ünlü oyuncu Turgay Aydın’ın gönüllü olarak rol aldığı çalışma, şimdiye kadar yapılan birçok sosyal sorumluluk filminden farklı olarak, duygusal sömürüye yer vermeden toplumsal bilinç yaratmayı hedefliyor” diye konuştu.

 

 

 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.