Fearless Girl taşınıyor

Bronz heykel, yıl sonunda yeni yerine taşınmış olacak.

19.04.2018 - 16:32 | Sencer Uçar

Fearless Girl'ün heykeltıraşına telif hakkı ihlali davası

McCann New York tarafından State Street Global Advisors için geçtiğimiz yıl 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Wall Street’in sembolü Charging Bull heykelinin tam karşısına yerleştirilen Fearless Girl heykeli, başta Cannes Lions olmak üzere birçok organizasyonda ödüle boğulmuştu.

İş dünyasındaki cinsiyet eşitsizliğine dikkat çekmek için yerleştirilen heykel, ödülleri toplamasına toplamıştı ama State Street Global Advisors’ın yatırım yönetimi kolu olarak faaliyet gösteren State Street Corporation’ın 300 kadın ve 15 siyahi çalışanına beyaz ve erkek çalışanlarına kıyasla daha az maaş verdiği tespit edilmiş, şirketin söz konusu çalışanlara 5 milyon dolar ödemesine karar verilmişti.

Bol ödüllü ve bir o kadar da tartışmalı Fearless Girl, şimdilerde Wall Street’e vedaya hazırlanıyor. Heykelin yeni yeriyse, eski konumunun üç blok ötesindeki New York Menkul Kıymetler Borsası olacak.

State Street Global Advisors ve New York Belediye Başkanı Bill de Blasio tarafından yapılan açıklamaya göre, heykel, uzun süre kalacağı yeni yerine yıl sonunda taşınacak.

Kaynak: CNN Money

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.