MediaCat

Facebook’tan kronolojik akış hamlesi

Kullanıcılara Facebook’taki paylaşımları kronolojik sırayla görebilme olanağı sunulacak.

Facebook’tan kronolojik akış hamlesi

Halihazırda sunduğu Akış’ta paylaşımları algoritma tarafından belirlenen sıralamayla sunan Facebook, paylaşımların kronolojik olarak sıralanacağı yeni bir özelliği devreye alıyor.

Facebook’un iOS ve Android uygulamalarında içerik akışı Ana Sayfa ve Akış (Feeds) olmak üzere iki bölüme ayrılacak. Kullanıcılar, takip ettikleri sayfaların, grupların ya da kişilerin paylaşımlarını uygulamadaki Akış sekmesini kullanarak zaman sırasına göre takip edebilecek. Ana Sayfa ise daha çok keşif motoru işlevi görecek. Yeni özellik önümüzdeki hafta içerisinde globalde kullanıma sunulacak.

Konuya dair Facebook paylaşımında en çok talep edilen özelliklerden birinin insanların arkadaşlarının paylaşımlarını kaçırmamasına yönelik olduğunu söyleyen Meta CEO’su Mark Zuckerberg, “Arkadaşlarınızın, grupların, sayfaların ve diğerlerinin paylaşımlarını kronolojik sıralamayla görebileceğiniz Akış özelliğini bugün devreye alıyoruz.  Ana Sayfa’da keşif motorumuzun ilginizi en çok çekeceğine inandığımız içerikleri önereceği kişiselleştirilmiş akış kalmaya devam edecek. Öte yandan Akış sekmesi deneyiminizi ayarlama ve kontrol etme olanağı sunacak” açıklamasında bulundu.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.