MediaCat

Facebook’tan daha özelleştirilebilir haber kaynağı

Sosyal ağ, yeni özelliği ile haber kaynağındaki kirliliğin önüne geçmeye çalışıyor.

Facebook’tan daha özelleştirilebilir haber kaynağı

Facebook, kullanıcılarının kendilerine özel haber akışlarını kişiselleştirebilecekleri yeni bir özelliği duyurdu. Yeni özellikle birlikte güncellenen yeni haber kaynağı seçenekleri, sosyal ağın kullanıcılarına platformu ziyaret ettiklerinde neleri görecekleri konusunda daha fazla kontrol sağlıyor. Kullanıcılar, merkezi bir seçenekte toplanan ayarlar sayesinde hangi arkadaşlarından (ya da sayfalardan) daha fazla güncelleme görmek istediklerine karar verebiliyor, güncellemelerini görmek istemediklerini takip etmeyi bırakabiliyor ya da daha önce takip etmeyi bıraktıkları kişi veya sayfaların yeniden haber kaynağında yer almasını sağlayabiliyor. Yeni ayarlar bölümünde yeni sayfalar keşfetmeye yarayan bir de buton yer alıyor.

Facebook kullanıcıları yeni ayarlara mobil uygulamalarının sağ alt köşesinde bulunan “daha fazla” butonu üzerinden ulaşabiliyor. Haber kaynağı tercihleri bu bölümde listelenen ayarlar altında yer alıyor. Facebook yeni ayarların bugün itibarıyla iOS platformuna aktarıldığını, Android tarafındaki güncellemenin ise önümüzdeki haftalarda gerçekleşeceğini söylüyor.

Facebook, yeni özelliği ile haber kaynağındaki kirliliğin önüne geçmeye çalışıyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.