Facebook’dan yeni “gönder” butonu

Facebook “Beğen” seçeneği 1. yaşını kutlarken yeni bir sosyal paylaşım eklentisini de web yayıncılarının hizmetine sundu.

27.04.2011 - 00:00 | MediaCat

Facebook “Beğen” seçeneği 1. yaşını kutlarken yeni bir sosyal paylaşım eklentisini de web yayıncılarının hizmetine sundu.

Yeni “Send” yani “Gönder” tuşu, beğen tuşuna görüntü olarak oldukça benziyor. Basınca küçük bir pencere açılıyor. Pencerede en üstte alıcı kısmına Facebook arkadaşlarınızın adını yazıyor, isterseniz konu kısmına bir açıklama ekliyor, ardından alttaki Send ile linki arkadaşlarınızla paylaşabiliyorsunuz.

Washington Post, Huffington Post, Last.fm ve People.com gibi yüksek trafik çeken 50 site uygulamayı kullanmaya hemen başladı.

"Gönder" tuşu sayesinde, ilgili sayfayı ‘Beğen’e basarak Facebook duvarınızda tüm takipçilerinizle paylaşmak yerine, özellikle haberdar etmek istediğiniz arkadaşlarınıza, üye olduğunuz Facebook gruplarına ve hatta istediğiniz e-posta adreslerine özelden göndermeniz mümkün oluyor. Böylece pek çok sitedeki “arkadaşına e-posta ile gönder” tuşuna Facebook mesajları rakip oluyor.

Facebook geçtiğimiz dönemde Facebook Mesaj özelliğini iyice geliştirerek bir e-posta alternatifine çevirmiş, isim.soyisim@facebook.com gibi e-posta adreslerinin kullanılmasını olanaklı kılmıştı. Yeni “gönder” tuşu da Facebook Mesaj kullanımının artmasına katkı sağlayacak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.