Facebook Türkiye’ye yeni direktör

Facebook Türkiye'nin yeni ülke direktörü Derya Özkaya Matraş oldu.

02.12.2015 - 11:26 | MediaCat

Facebook'tan arkadaşlık sitelerine reklam yasağı

Facebook, Türkiye’de faaliyet gösteren marka ve ajansların Facebook, Instagram ve diğer şirket ürünlerini kullanmalarına yardımcı olması amacıyla çalışan ekibine liderlik etmesi için Facebook Türkiye Ülke Direktörlüğü pozisyonuna daha önce Doğan Holding’in Perakende, Eğlence ve Eğitim Grubu’ndan Sorumlu Başkan Yardımcısı görevinde bulunan Derya Özkaya Matraş’ı getirdi.

Fırat Dirik’in yerine atanan ve Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nün ardından Columbia Business School’da MBA eğitimi alan yeni Facebook Türkiye Ülke Direktörü’nün kariyer geçmişinde Oliver Whyman, McKinsey & Company gibi uluslararası şirketler de yer alıyor.

Facebook Türkiye'ye yeni direktörŞirketin Londra ofisinde görev yapacak olan Matraş, atamayla ilgili olarak şöyle konuştu:

“Facebook’ta bizim sıkça kullandığımız bir söz var: ‘Biz bu yolculuğun henüz sadece yüzde 1’ini tamamladık.’ Bu durum Facebook’un Türkiye’deki faaliyetleri için daha doğru olamazdı.

Ben bu yolculuğa daha yeni başlıyorum fakat bağlantının gücüne dair gördüklerim şimdiden çok ilham verici.Facebook ülkemizde çok yaygın olarak kullanılıyor ve bu durum şirketin sunduğu ilgili ve etkili reklam çözümleriyle birleştiğinde ortaya, Türkiye’nin günden güne gelişen ve zenginleşen ekosisteminde faaliyet göstermek isteyen marka ve ajanslar için eşi bulunmaz fırsatlar çıkarıyor. Türkiye’deki mevcut ve potansiyel müşterilerimizin etkili dijital stratejiler geliştirmesine destek olmayı ve müşterilerimizin Facebook deneyimlerini en iyi noktaya taşımak için onlarla çalışmayı sabırsızlıkla bekliyorum.”

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.