Eylül ayında en çok hangi siteler tıklandı?

KMG ve Gemius ortaklığında yürütülen IAB Türkiye Internet Ölçümleme Araştırması’nın verilerine göre Eylül ayında en fazla görüntülenen site Sahibinden.com oldu.

02.11.2011 - 00:00 | MediaCat

KMG ve Gemius ortaklığında yürütülen IAB Türkiye Internet Ölçümleme Araştırması’nın verilerine göre Eylül ayında en fazla görüntülenen site Sahibinden.com oldu. Bu sitenin ardından Mynet, Milliyet, Hürriyet ve Habertürk oldu. Ziyaretçi başına sitede geçirilen ortalama süreye göre Siberalem ve Bloomberg HT başı çektiler.

En fazla tekil ziyaretçiye sahip siteler ise sırasıyla; Mynet, Milliyet, Sahibinden, Hürriyet ve İzlesene.
Sayfa görüntülemeye göre kategori bazında başı çekenler ise; haber, sosyal ağlar, alışveriş ve spor siteleri.

Haber kategorisinde aylık trafiğe göre; Milliyet, Ağustos ayında olduğu gibi en fazla sayfa görüntülemeye sahip. Milliyet Ağustos ayına göre % 12′lik bir düşüş yaşamasına rağmen 21 milyon tekil ziyaretçisiyle 1 milyar impression’a sahip. Bu sitenin ardından Hürriyet geliyor. Hürriyet geçen ay olduğu gibi Milliyet’in ardından en fazla impression alan ikinci site. Ağustos ayına göre % 3′lük bir artış sağlayan Habertürk ise bu ay üçüncü sırada.

Alışveriş kategorisinde Sahibinden.com, Ağustos ayına göre %4 ‘lük bir düşüş sergilemesine rağmen geçen aylarda olduğu gibi yine kendi kategorisinde lider konumda. Ziyaretçiler Sahibinden.com’da ortalama 2 saat 21 dakika kalıyorlar. Bu kategoride Gittigidiyor.com, 157 milyon impression ile ikinci sırada yer alıyor.

Video sitelerinde İzlesene.com 130 milyon aylık trafiği ile birinci sırada. 16,9 milyon tekil ziyaretçiye sahip olan izlesene.com’da ziyaretçiler ortalama yarım saat kalıyorlar. 129 milyon sayfa görüntülemeye sahip Dailymotion, Eylül ayında 16,8 milyon kişi tarafından ziyaret edildi ve ziyaretçileri ortalama 40 dakika sitede kaldı.

Sosyal ağlar kategorisi altında Ekşisözlük’ün aylık trafiği Ağustos ayına göre % 8 gerilemesine rağmen 179 milyon ve bu kategoride birinci sırada. Eylül ayında 7 milyon kişi tarafından ziyaret edilen Ekşisözlük’te kullanıcılar ortalama 53 dakika kalıyorlar. 12,6 milyon tekil ziyaretçisi bulunan Blogcu.com’un aylık site trafiği ise 47 milyon.

Kadın / Moda kategorisinde pudra.com, 457 bin tekil ziyaretçisiyle aylık 4 milyon sayfa görüntülenmeye sahip. Caferuj.com.tr’nin ise aylık trafiği 3 milyon. Ölçümlemeye bu ay katılan cosmoturk.com ise 2,7 milyon impression aldı.

Sinema / Müzik kategorisi altında başı çeken siteler Sinemalar ve Divxplanet. Aylık 31 milyon trafiğe sahip Sinemalar.com 3,4 milyon kişi tarafından ziyaret edildi. Ağustos ayına göre aylık trafiği % 9 azalan Divxplanet.com’da ise 1,3 milyon ziyaretçi ortalama 26 dakika kalıyorlar.

Oyun sitelerinde hocam.com site genelinde 100 milyon aylık trafik sağlayarak lider durumda. 545 bin tekil ziyaretçisi bulunan sitede ortalama kalınan süre 2 saat 52 dakika. Bu sitenin ardından aylık 88 milyon sayfa görüntelenmeye sahip kraloyun.com’da 5 milyon tekil ziyaretçi ortalama 1 saat 5 dakika kalıyorlar.

Spor sitelerinde Fanatik, aylık trafiği bir önceki aya göre % 30 azalmasına rağmen yine bu kategoride 182 milyon ile birinci durumda. 8 milyon kişi tarafından ziyaret edilen sitede ziyaretçilerin kaldıkları ortalama süre 46 dakika. Mackolik.com’un da Ağustos ayına göre aylık trafiği %43 artarak ikinci sırada bulunuyor. Aylık 124 milyon impression alan Maçkolik’in 5,1 milyon tekil ziyaretçisi bulunuyor. 111 milyon aylık trafiği bulunan Sahadan’ın ise 5,8 milyon ziyaretçisi, sitede ortalama 2 saat 30 dakika kalıyorlar.

(Starcom MediaVest Group CONNECTED – http://smgconnected.com)

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.